czwartek, 2 lutego 2023

Kiedy ślub?

 TYTUŁ: Kiedy ślub?

AUTOR: Natasza Socha

WYDAWNICTWO: WAB

ROK WYDANIA: premiera 8.02.2023

LICZBA STRON: 318

🔹 Bycie singlem to stan umysłu, moda czy wymówka? 

 🔹 Założenie rodziny to konieczność czy wybór? 

Maja ma już dość pytania "kiedy ślub?" Rodzinka utwierdza ją w przekonaniu, że mąż to jedyna droga do szczęścia. Mając trzydzieści lat i będąc samą skazuje się na śmieszność i staropanieństwo. 

Bycie samym nie oznacza samotności. Dobrze wie o tym Patrycja, która korzysta z życia. Prowadzi instagramowe konto happy_singiel, celebruje swoją codzienność, poznaje siebie i zarabia niezłą kasę. 

Spore pieniądze ma szansę zyskać Marek. Spadek po babci czeka, mężczyzna musi tylko postawić na nogi rodzinny hotel i ożenić się do końca roku. 

W tym pierwszym pomoże mu Igor, który z Warszawy przyjedzie do Kołobrzegu. Zabiera ze sobą swoją najlepszą ekipę w tym Patrycję specjalistkę od socielmediów i Maję która jest couchem. 

Czy miesiąc spędzony na wybrzeżu będzie okazją do życia na własnych warunkach? Każdy ma prawo do decydowania o sobie, a bycie w związku to prawdziwa umiejętność. Warto jednak spełniać swoje marzenia, a nie cudze. 

Autorka stworzyła w tej powieści ciekawy klimat, tutaj jest miejsce dla każdego. I dla tych którzy chcą założyć rodzinę i dla tych którzy chcą wyruszyć w świat w pojedynkę. Każdy ma swoją rację i ma do tego święte prawo o ile nie narzuca swoich przekonań innym. Autorka pokazała różne podejścia do związków, ale żadnego z nich nie wyróżnia. Każda czytelniczka znajdzie w tej powieści odbicie siebie i to jest cudowne ❤️

Polecam z całego serca, jako lekką i przyjemną lekturę, w której nie zabraknie humoru i słodko-gorzkich przemyśleń. 


6 komentarzy:

 1. Myślę, że ta książka będzie ciekawą odskocznią od nieco bardziej wymagających książek, po które zazwyczaj sięgam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda jeśli się przeplata gatunki to to będzie świetny wybór

   Usuń
 2. Muszę koniecznie przeczytać tę książkę. Koniecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie znajdą się chętne czytelniczki na ten tytuł. Miłej lektury i dużo emocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. to pytanie powinno być oficjalnie zakazane ;)

  OdpowiedzUsuń