środa, 22 marca 2017

Pan Przypadek

TYTUŁ: Pan Przypadek i trzynastka

AUTOR: Jacek Getner

WYDAWNICTWO:  Zakładka

ROK WYDANIA: 2013

LICZBA STRON: 201


Swoją recenzję zacznę od przedstawienia głównego bohatera. Jacek Przypadek to wywodzący się z rodziny prawników inteligentny mężczyzna zbliżający się do trzydziestki. Wbrew nadziejom ojca nie ma zamiaru skończyć studiów. Utrzymuje się z wynajmu mieszkań a przypadek sprawia że zostaje detektywem. Ma udawaną narzeczoną i przyjaciela który określa siebie mianem „Młodego Boga Seksu”. Jacek kieruje się w życiu jedną dewizą: „ludzie są banalnie przewidywalni”, dlatego często raczy swoich rozmówców ironiczno-dobrotliwo- pobłażliwym uśmiechem. Postać głównego bohatera jest zatem intrygująca, zachwycająca i pociągająca - to dla czytelników, bo dla innych postaci w książce bywa niezwykle irytujący.

Sąsiadką Jacka jest Pani Irmina, która stała się ofiarą złodzieja - z jej domu skradziono trzy drogocenne obrazy. Sprawą zajmuje się policja ale starsza pani prosi Jacka by ten złapał włamywacza. To wydarzenie jest początkiem detektywistycznej kariery pana Przypadka. 

Ta niewielka objętościowo książeczka zawiera w sobie trzy ciekawe historie. Zgodnie z tytułem każda ma coś wspólnego z numerem trzynastym, Zagadki które rozwiązuje Jacek nie są zbyt skomplikowane ale dowiadujemy się o tym dopiero wtedy gdy rozwiązanie podane jest nam na tacy. Nie udało mi się wyprzedzić detektywa i samodzielnie dojść do tego kto tutaj jest winny.

Książkę czyta się bardzo szybko, dostarcza solidnej dawki humoru i wspaniale się przy niej odpoczywa. Powiedzenie Jacka sprawdza się dosłownie na każdym jego kroku a to bywa czasami przerażające.

Polecam.

Jest to 24 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl (marzec)
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy (marzec)

6 komentarzy:

 1. Cieszę się, że Ci się spodobała :) ja jestem w Jacku po prostu zakochana

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej - brzmi ciekawie i aż chce się przeczytać! A ja pierwszy raz ją widzę!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, blog zmienił adres! Od dzisiaj zapraszam na http://www.posredniczka-ksiazek.pl/
  Niestety nie obyło się bez problemów i z przykrością stwierdzam że niestety straciłam wszystkie Wasze komentarze. Konkurs został przedwcześnie zakończony, co na pewno ucieszy biorących w nim udział, ale uczestników Olimpiady Czytelniczej muszę poprosić o ponowne wstawienie linków do przeczytanych książek i podmienienie baneru wraz z aktualnym linkien, na Waszych stronach.
  http://www.posredniczka-ksiazek.pl/2017/02/olimpiada-czytelnicza-podsumowanie_28.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomimo poczucia przegranej, lubię książki, w których detektyw jest o krok przede mną - kiedy nie udaje mi się rozwiązać zagadki. Poza tym przekonuje mnie wspomniany tutaj humor. Chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie. Mogłaby mi się spodobać. :D

  OdpowiedzUsuń