wtorek, 18 kwietnia 2017

Czarna kawa

TYTUŁ:  Czarna kawa

AUTOR: Agatha Christie

WYDAWNICTWO:  Prószyński i s-ka

ROK WYDANIA: 1999

LICZBA STRON: 136Jakimś cudem jest to dopiero moje pierwsze spotkanie z Agatą Christie. Oczywiście wiedziałam, że jest ona najbardziej znaną na świecie autorką kryminałów, ale jakoś wcześniej nic z jej twórczości nie wpadło mi w ręce. I tak pewnie byłoby dalej gdyby nie fakt że szukałam czegoś pasującego do hasła w wyzwaniu: Grunt to okładka na blogu nieperfekcyjnie.pl

"Czarna kawa" jest sztuką teatralną napisaną przez Agathę, ale przerobioną na powieść przez Charlesa Osborne'a. Jest to powieść jednowątkowa a dotyczy nagłej śmierci naukowca sir Clauda Amory’ego. Wynalazł on wzór na nowy śmiercionośny materiał wybuchowy. Amory ma wrażenie że któryś z jego domowników chce ten wzór wykraść, dlatego prosi o przybycie detektywa Herculesa Poirot. Ten przybywa jednak za późno, wzór ginie a sir Claud zostaje otruty.

Ta niewielka książeczka zawiera w sobie ciekawą intrygę, a akcja dzieje się tylko w bibliotece. Nie ma wątków pobocznych które by rozpraszały więc skupiamy się tylko na rozwiązaniu sprawy, co i tak nam się nie udaje. Hercules Poirot to starszy pan, który błyskotliwie łączy fakty i wyciąga prawidłowe wnioski. Intrygująca postać którą chciałabym poznać bliżej. Bohater ten pojawia się w ponad 30 książkach Christie więc na pewno jeszcze o nim przeczytam.

Książka w sam raz na jeden dzień. Polecam, jeśli tak jak ja nie znacie książek Agaty Chriestie to po tej lekturze na pewno będziecie chcieli przeczytać również inne jej powieści.

Jest to 30 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja kwiecień
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl kwiecień
*grunt to okładka <klik>

3 komentarze:

 1. Dotąd przeczytałam również jedną książkę Agaty, ale jestem przekonana, że przede mną jeszcze wiele. Nie na darmo zwą ją mistrzynią gatunku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do książek tej autorki nie trzeba mnie przekonywać :) Mistrzyni gatunku pisała powieści, po które wciąż chętnie sięgamy. Z tą publikacją nie miałam jeszcze styczności, ale na pewno nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szybko się ją czyta więc na pewno uda ci sie znaleźć na nią czas

   Usuń