piątek, 24 listopada 2017

Walka o sens

TYTUŁ: Walka o sens

AUTOR: Andrzej Bielski

WYDAWNICTWO: WFW

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 493


To zdecydowanie nie jest książka, która jest lekkim czytadłem do popołudniowej kawy. To siedem esejów, poruszających temat nieśmiertelności i życia wiecznego. Lektura wymagająca skupienia, momentami bardzo ciężka. To nie jest książka do której można usiąść na raz. Przeczytane fragmenty wymagają przemyślenia i refleksji.

Filozoficzne rozprawy były mi dotąd obce, dlatego nie była to dla mnie łatwa lektura. Poszczególne rozdziały czytałam  pewnych odstępach czasowych.

Pytania dotyczące sensu i celu życia towarzyszą człowiekowi od zawsze. Pytania dotyczące życia po śmierci zadawane są w każdym zakątku świata. Jest to temat, który nurtuje każdego, a odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna.

Pan Andrzej odwołuje się do przemyśleń pisarzy, artystów, często przywołuje fragmenty wierszy. Temat został przez niego dogłębnie zbadany, a przemyślenia ujęte w formie esejów przekazane w dość przestępnej formie. Zdarzają się jednak fragmenty, które nie są łatwe w odbiorze i zdania wymagają powtórnego przeczytania.

"Walka o sens" to zbiór wartościowych myśli, ale książka nie należy do najłatwiejszych. Ja zdecydowanie wolę inną formę, ale czytanie tej książki to było ciekawe doświadczenie.

Jeśli dręczą was pytania dotyczące sensu życia sięgnijcie po książkę pana Andrzeja by wspomóc swoje rozważania.

Jest to 99 książka którą przeczytałam w 2017r.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
* #czytambopolskie na Poligonie domowym listopad
*Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczka-ksiażek.pl  listopad
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja

4 komentarze:

 1. Wydaje mi się że to straszliwie ciężka książka, trzeba mieć nastrój na taką literaturę bo inaczej człowiek może zamęczyć się na śmierć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się, trzeba mieć nastrój na taką literaturę i dawkować ją sobie w niewielkich ilosciach

   Usuń
 2. Chętnie sięgam po pozycje poruszające poważne i trudne tematy. Będę poszukiwać tego tytułu.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki, ale musiałabym nastrój, żeby przeczytać coś tak ciężkiego i refleksyjnego. Niemniej jednak, temat nieśmiertelności i wieczności intryguje.
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń