wtorek, 11 czerwca 2019

Soboty są dla nas

TYTUŁ: Soboty są dla nas

AUTOR: Anna Matysek

WYDAWNICTWO: Skrzat

ROK WYDANIA: 2019

LICZBA STRON: 188


Uwielbiam uzupełniać biblioteczkę moich córek i pokazywać im różnorodność gatunków literackich. Mamy już doświadczenia z fantastyką i kryminałami dla dzieci. Dziś udało nam się skończyć obyczajówkę ;)

"Soboty są dla nas" to urocza książka dla dzieci w wieku 6+ idealna zarówno do samodzielnego jak i rodzinnego czytania. Fabuła ogólnym zarysem przypomina "Dzici z Bullerbyn", ale zdecydowanie lepiej się ją czyta.

Sześcioro przyjaciół w wieku od 5 do 14 lat to mali bohaterowie tej książki. Dzieci spędzają wspólnie każdą sobotę. Nie nudzą się, bo mają głowy pełne pomysłów, a ponad to, dorośli również podsuwają swoje propozycje. W książce nie brakuje zwierząt, które skradły nasze serca - trzy kociaki, psy i szczeniaki a nawet kozy. 

Życie dzieci to sielanka, ale i one muszą się mierzyć z trudnymi i przykrymi sytuacjami. (O różnym stopniu natężenia)Np. groźna burza zdala od domu czy wyjazd rodziców za granicę w poszukiwaniu pracy. Bardzo podobało mi się ukazanie pewnych spraw z perspektywy rodziców. Dzieci mogą zrozumieć czym martwią się dorośli.

Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze, przyjazna i swojska. Język dostosowany do wieku dzieci, trudniejsze zagadnienia są od razu wytłumaczone. Czyta się bardzo szybko, jest to lektura w sam raz na letnie dni. Ja polecam, a co na to dziewczyny?

Lidka (7lat): trochę trudno zapamiętać wszystkie imiona dzieci z tej.książki, ja najbardziej polubiłam Tosię i Tomka bo oni bardzo zajmują się zwierzętami. Mamy prawie taki sam sad jak oni więc.łatwo sobie wyobrazić ich zabawy w.ogrodzie.

Gabi (9 lat): bardzo lubię gdy w książkach pojawiają się koty, a tutaj były trzy psotne kociaki. Taka grupa przyjaciół do zabawy jest bardzo ważna żeby miło i bez nudy spędzać czas. My robimy tak samo. 


POLECAMY9 komentarzy:

 1. Uwielbiam patrzeć, jak dziecko czyta. Świetna książeczka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam Skrzata, mają bardzo rodzinne książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dziecko uwielbia dzieci z "Bullerbyn" czyli mogę kupować "Soboty..." w ciemno!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytające dzieci to późniejsi głodni wiedzy dorośli :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemne czytanie dla młodych miłośników książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W moich latach dzieciństwa to nawet groźna burza w domu była wielkim przeżyciem i problemem. Pamiętam do dziś ten strach :) Świetna książka. Chętnie kupiłabym ją swojej córce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepszy jest tytuł. Bo soboty dla Nas są bardzo ważnym przekazem :]

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książeczka i dobrze, że się dzieciom podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam książkę, bardzo przyjemna, w sam raz na naukę czytania 😉

  OdpowiedzUsuń