niedziela, 12 września 2021

Zakazane miejsca na świecie

 TYTUŁ: Podróże magicznym dywanem. Zakazane miejsca na świecie

TEKST: Patrick Makin

ILUSTRATOR: Whooli Chen

WYDAWNICTWO: Znak emotikon

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 77Są na święta miejsca, do których bardzo trudno dotrzeć, a są też takie, do których wstęp jest zakazany. Świat co prawda jest globalną wioską, ale skrywa w sobie nie jedną tajemnicę. 

Dzięki książce która trafiła ostatnio w nasze ręce miałyśmy okazję poznać trudno dostępne zakątki. Podróż magicznym dywanem to tym razem nie wyprawa po świecie wyobraźni, to podróż do  prawdziwych miejsc, które strzegą swoich sekretów.

Piękne wydanie i duży format sprawiają że z ciekawością zaglądamy do środka. Sporo tutaj ciekawostek i informacji, wszystkie jednak podane w przystępny sposób, tworzy mapę myśli a nie spójny tekst i taka forma trafia do dzieci.


Gabi (11 lat) - bardzo podobały mi się informacje o komnacie królowej, wiem że lubi pieski Corgi, dobrze że chroni swoją prywatność, ale pozwala na zwiedzanie innych pomieszczeń, pałac jest przecież ogromny!

O komnacie bursztynowej wcześniej nie słyszałam, ale teraz to chętnie wyruszę na poszukiwania. 

Lidka (9 lat) - spodobało mi się opuszczone wesołe miasteczko i wyspa węży. Chociaż jest tam niebezpiecznie to także ekscytująco.

Dziewczyny poznały nowe miejsca ale i ja sporo się z tej książki dowiedziałam. Sama chętnie zajrzalabym do tajnych archiwów Watykanu.

A Ty jaki tajemniczy, trudno dostępny zakątek chciałbyś zwiedzić?


5 komentarzy:

  1. Super, że istnieją takie książki z których można się wiele dowiedzieć i dodatkowo są stworzone z myślą o dzieciach. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tajne archiwa Watykany jak najbardziej. I jeszcze Strefa 51!

    OdpowiedzUsuń