poniedziałek, 15 listopada 2021

Punkt widzenia

 TYTUŁ: Punkt widzenia

AUTOR: Małgorzata Rogala

WYDAWNICTWO: Czwarta strona

ROK WYDANIA: 2019

LICZBA STRON: 330Książki tej serii stoją na mojej półce dosyć długo. Kolorowe grzbiety zdecydowanie przyciągają uwagę i bardzo się cieszę że znalazłam czas by przeczytać kolejny tom. A jak tak patrzę na daty to właśnie jesienią sięgam po którąś z części.

Tym razem była to część, która dotyczyła całkiem nowej kryminalnej sprawy i można ją czytać niezależnie od znajomości poprzednich książek. Nawet wątek głównych bohaterów nie jest jakoś przesadnie rozbudowany by sięgając tylko po ten tom zagubić się w fabule.

Sędzia Skowroński dostaje tajemniczego maila. W załączniku znajduje filmik na którym jego córka została zgwałcona i zamordowana. Początek sprawy na prawdę mocny! Zbrodnia którą popełniono na Jagodzie bardzo przypomina to co kilka lat temu przytrafiło się Idze. Nastolatka została zgwałcona, chłopak winny przestępstwu dostał zawiasy i nie spotkała go praktycznie żadna kara. Iga popełniła samobójstwo... 

Czy rodzina skrzywdzonej dziewczyny szuka zemsty? Czy sędzia Skowroński odpokutuje za wydanie niesprawiedliwego wyroku?

Autorka nie raz już udowodniła że nie boi się w swoich powieściach poruszać ważnych społecznie tematów. Gwałt! Jak często skrzywdzona kobieta stawiana jest w roli prowokatorki, jak często usprawiedliwia się mężczyzn? Jak wiele kobiet boi się zgłosić to przestępstwo na policję, wiedząc że nie raz będą musiały ten koszmar przeżywać ponownie. Autorka tą powieścią prowokuje do dyskusji na temat wysokości zasądzanych wyroków.

Sprawa kryminalna poprowadzona z ogromnym zaangażowaniem śledczych. Agata, Sławek i Chudy to świetny team. Przyznaję że tematy są poważne ale ja przy tych książkach odpoczywam. Przede mną jeszcze dwie części, a Ty? Znasz tę serię?3 komentarze:

  1. Nie poznałam jeszcze twórczości tej autorki, ale chcę to zmienić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam jeszcze tej historii, ale muszę w końcu poznać książki autorki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo podoba mi się ta seria i czekam na kolejny tom.

    OdpowiedzUsuń