wtorek, 16 listopada 2021

Hej, w góry!

 TYTUŁ: Emi i Tajny klub Superdziewczyn. Hej, w góry!

AUTOR: Agnieszka Mielech 

WYDAWNICTWO: Wilga

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 171Od pierwszej książki o Tajnym Klubie Superdziewczyn przepadłyśmy czytaj tutaj. Teraz niecierpliwie wypatrujemy kolejnej nowości, ale też z przyjemnością wracamy do starszych tomów. 

Tym razem z paczką przyjaciół ogarniamy rzeczywistość po lockdown'ie. Emi, Flo, Faustyna, Aniela i Franek nie mogli się spotykać, teraz stosując się do obostrzeń i zachowując dystans organizują kolejne spotkania Klubu. Z pomocą przychodzą rodzice, a nową tajną bazą staje się domek na drzewie. 

Chcąc odetchnąć od miasta i czterech ścian pan Kaganek proponuje wycieczkę w góry. Ale nie będzie to taka zwykła wycieczka. Tajny klub weźmie udział w  Rajdzie Górskim Ale Frajda.

Żeby jednak zgłosić drużynę do startu potrzebna jest parzysta liczba uczestników. Do paczki dołączy więc Lucek, sąsiad Emi. Niestety nie każdemu ten pomysł się spodoba. 

Dobre towarzystwo to podstawa udanego wyjazdu. Czy nowy członek grupy będzie dobrze się czuł w zgranej już paczce?

Przekonajcie się sami sięgając po ten tom serii. Tę książki pomagają dołożyć na bok telefon, wyłączyć telewizor, one pokazują piękno przyrody i to że przygoda czeka za każdym rogiem.

Za co tak bardzo lubimy książki o Emi?

- za super przygody

- za ciekawostki przyrodnicze

- za ekologiczne działania

- za bliskich nam bohaterów

- za problemy i rozwiązania które świetnie sprawdzą się wśród nastolatków

To 5 najważniejszych punktów, które pani Agnieszka w doskonały sposób spełnia pisząc swoje książki. Dlatego tak chętnie je czytamy i z przyjemnością polecamy dalej.

Gabi (11 lat) - wszędzie ta pandemia! Ale faktycznie lepiej możemy zrozumieć bohaterów skoro tak samo jak oni musieliśmy mieć zdalną naukę. Taki wyjazd po zamknięciu to świetna sprawa. Tajny Klub ma zawsze dużo przygód! Podobają mi się rozmowy między bohaterkami bo to prawie tak samo jak ja rozmawiam z moją BFF

Lidka (9 lat) jeszcze nigdy nie byłam w górach, a ta książka zachęca mnie do takich wędrówek, pomysł rajdu z zadaniami jest bardzo fajny. Super że do Tajnego Klubu dołączył Lucek, bo coś za mało chłopaków jest w tej paczce.

Polecamy ;) 8 komentarzy:

 1. Fajnie że mają taką fajną bazę na drzewie. Tajny klub ma swoje życie zgranej paczki - tylko co z tym nowym członkiem grupy. Fajnie że książka wciąga i odciąga od elektroniki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna czaję się na tę serię i w końcu ją nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj naprawdę świetna seria, na pewno zerknę sobie na nia w wolnym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj to musi być fajne czytanie, jak ja lubiłam takie książki będąc nastolatką. Teraz nie pozostaje Wam nic innego i w praktyce przekonać się jak to jest wziąć udział w rajdzie górskim ( sama brałam udział w kilku, serdecznie polecam )

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie serie dla dziewczynek, które jeszcze nie są nastolatkami, ale już prawie są. Rozwijają w ten sposób pasję czytelniczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, bo z bajek dziewczyny już wyrosły, a na książki 16+ są jeszcze za małe.

   Usuń