sobota, 19 listopada 2022

Czekam na Ciebie

 TYTUŁ: Czekam na Ciebie 

AUTOR: Ilona Gołębiewska

WYDAWNICTWO: Muza

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 313Jesień jest już wspomnieniem :) Polskę opanowało białe szaleństwo 🤍❄️ W zimowy klimat idealnie wpisuje się powieść Ilony Gołębiewskiej "Czekam na Ciebie".

Zuza i Baśka prowadzą program "Witaj, Warszawo!" i każdy poranek spędzają na ulicach miasta. Pogoda z jesiennej zmienia się w zimową, warszawiacy spieszą się do pracy, ale zatrzymani przez dziennikarki chętnie biorą udział w ulicznej sondzie. Dziewczyny są ambitne i uwielbiają swoją pracę, tematy które proponują zawsze są ciekawe, a zima im nie straszna. 

Młode kobiety urządzają swoje mieszkanie i szukają tanich mebli na targu staroci. Baśka zakochała się od pierwszego wejrzenia w stylowej toaletce z zaciętą szufladą. Po dokładnych oględzinach okazuje się że szufladę blokuje list. 

Stary list to furtka do niesamowitej historii z przeszłości. Trochę obawiałam się kolejnej wojennej retrospekcji ale tym razem nie! List został napisany w czasach PRL-u i tutaj nieco żałuję, że autorka nie wykorzystała tego historycznego potencjału.  

Baśka odnajduje adresata listu. Poznaje pana Antoniego właściciela pracowni krawieckiej. To miejsce jest wyjątkową lokalizacją na mapie miasta. Dziewczyna docenia potencjał, a do tego zaprzyjaźnia się z właścicielem. Czy pan Antoni będzie miał odwagę odpowiedzieć na list z przeszłości? Czy nowa znajomość z młodymi dziennikarkami otworzy nowy rozdział w jego życiu? 

Historia sama w sobie jest dość ciekawa. Bohaterowie są sympatyczni, brak schematów fabularnych. Jednak kilka powtórzeń rzuciło mi się w oczy, a do tego wyłapałam parę oczywistych oczywistości. Zabrakło więc dopracowania w szczegółach. To są jednak niuanse i nie przeszkadzają w pozytywnym odbiorze powieści. 

Współpraca reklmowa z wydawnictwem Muza. 

5 komentarzy:

  1. Jeśli nadarzy się ku temu okazja, chętnie przeczytam tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka już czeka na mojej półce. Niebawem do niej zajrzę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czegoś takiego szukam na czas między jesienią a zimą, jeszcze nie świątecznego a jednak z takim delikatnym chłodniejszym klimatem.

    OdpowiedzUsuń