niedziela, 20 listopada 2022

Się porobiło!

 TYTUŁ: Się porobiło! Pechowe dni w historii

AUTOR: Michael Farquhar 

WYDAWNICTWO: Rebis

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 449Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku. 

Jeśli myślisz że masz pecha i los podsuwa ci same kłody pod nogi zajrzyj do tej książki. 365 dni, 365 katastrof, 365 wpadek.  

Na przestrzeni wieków trochę tych pechowych dni się nazbierało. Autor ułożył książkę według dni w roku, ale jeśli chodzi o lata nie ma tutaj chronologii przez co publikacja zaskakuje na każdym kroku. 

Sporo tutaj wydarzeń związanych z polityką i kolejnymi prezydentami Stanów Zjednoczonych. Te notki czytałam akurat z mniejszym zaangażowaniem, bo szczerze mówiąc nie jest to temat moich zainteresowań. Znacznie ciekawsze były dla mnie historyjki z Europy, a najbardziej te dotyczące eksperymentów. 

Większość opisanych zdarzeń kończyło się krwawo i tragicznie. Były jednak i takie przy których uśmiechałam się z politowaniem, ale i takie które faktycznie mnie rozbawiły. 

Książkę można czytać na wiele sposobów, kilka zdarzeń pod rząd, daty na chybił trafił, albo konkretny dzień. To taka książka którą warto mieć pod ręką by przypomnieć sobie że wcale nie mamy tak źle :) 

Ja na pewno nie odłożę jej na regał, tylko zostawię w miejscu gdzie każdy z domowników będzie mógł do niej zajrzeć :) 

Dla pasjonatów historii to będzie perełka, bo na pewno od strony pechowych zdarzeń nie rozpatrywali wiedzy o przeszłości. 

Jeśli szukacie innych książek z literatury faktu zajrzyjcie na stronę internetową TaniaKsiazka.pl

Post reklamowy. 


4 komentarze:

 1. Wiem, komu polecę tę książkę. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym miała możliwość przeczytania tej książki, na pewno bym to zrobiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przeczytam, bo brutalnych i tragicznych wydarzeń mam dość każdego dnia - słyszę o nich i czytam na bieżąco. To dla mnie zbyt dołujące.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami sploty niefortunnych zdarzeń mają ogromny wpływ na historię regionu, a nawet świata!

  OdpowiedzUsuń