czwartek, 22 czerwca 2017

Motyle i ćmy

TYTUŁ: Motyle i ćmy

AUTOR: Ewa Przydryga

WYDAWNICTWO: Novae Res

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON:302Kolejna książka która trafiła do mnie w ramach book tour, tym razem tego który zorganizowany został na blogu Literacki świat Cyrysi. Powieść ta okazała się świetnym debiutem przy którym spędziłam na prawdę miły weekend.

Główną bohaterką jest Julia, wschodząca gwiazda wśród projektantów mody w Paryżu. Julka z determinacją pnie się na szczyt, ale tuż przed pierwszym pokazem jej kolekcji dzieje się coś zupełnie nieoczekiwanego. O Julię dopomniała się przeszłość, a wydarzenia z przed 10 lat zaczynają mieć spory wpływ na teraźniejszość. Cała dotychczasowa praca Juli zostaje zniszczona, dziewczyna prosi o pomoc przyjaciół i zaczyna prywatne śledztwo. Gdy dochodzi do morderstwa sprawą interesuje się policja, a Julka będzie musiała stanąć oko w oko z demonami przeszłości.

Historia zaczyna się mocnym prologiem, zawiera ciekawe wątki, akcja toczy się szybko,a  bohaterowie mają swoje sekrety - książka łączy w sobie elementy dobrego kryminału. Intrygująca zagadka wzbudza ciekawość i nie pozwala przestać czytać. Co do stylu nie mam zastrzeżeń, brak tutaj zbędnych opisów, a część obyczajowa przedstawiona w bardzo plastyczny sposób. Dzięki tej powieść odbędziemy podróż po Francji, Indonezji i Polsce. 

Jestem zadowolona z udziału w tym book tour bo mogę bardzo wysoko ocenić ten debiut. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki. A wam polecam, bo pomimo nie wielkiej objętości książka zawiera w sobie sporą dawkę emocji.


„Czasami świat tak po prostu wypada z rąk, a ty bezradnie zbierasz te jego rozbite kawałki, które już nie chcą się ułożyć. I sama nie wiesz, kim się stałaś , odejmując takie, a nie inne decyzje. Czy nadal niosą cię skrzydła motyla, a może już na stałe wrosły w ciebie te należące do ćmy. Wiele rzeczy mogło potoczyć się inaczej. Nie zmienimy tego co już było.” 
Jest to 50 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja 
    *wyzwanie na blogu ejotkowe postrzeganie świata
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy czerwiec5 komentarzy:

 1. Dziękuję za udział w mojej zabawie. Cieszę się, że książka przypadła Tobie do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nurtują mnie te powieściowe sekrety. A skoro to udany debiut, warto po niego sięgnąć i poznać tę historię nieco bliżej. Mam nadzieję, że książka któregoś dnia wpadnie w moje łapki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej książki. :)
  Pozdrawiam! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzyma w napięciu, wprowadza oczekiwany thrillerowski dreszczyk niepewności, zaskakuje zwrotami akcji, obala wytwarzane przypuszczenia i domysły. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń