poniedziałek, 19 czerwca 2017

Polecamy gry

Ostatnio całe popołudnia spędzamy na dworze. Gdy dziewczyny poszaleją już na rolkach czy na trampolinie, przychodzi czas na odpoczynek na kocu. Po dosłownie 3 minutach leżenia słyszę - mamo nudzi nam się! Z pomocą przychodzą nam gry które idealnie sprawdzają się w plenerze.PIZZA XXL

Celem gracza jest odkrycie tylko tych składników które są potrzebne do przygotowania danej pizzy. Rozkładamy 16 kafelków obrazkami do dołu. Na obrazkach znajdują się składniki potrzebne do stworzenia pizzy oraz muchy, które przeszkadzają w gotowaniu, odkrycie nie potrzebnego produktu lub muchy skutkuje stratą szansy i ruch ma przeciwnik.
Gra jest bardzo prosta i przyjemna, a po rozgrywce burczenie w brzuchu gwarantowane.

PEŁNY KURNIK
Gra losowa w której o naszym powodzeniu decyduje rzut kostkami. Zgodnie z wyrzuconą liczbą oczek zdobywamy do naszego kurnika kurę, kurczaka lub jajko. Celem gry jest zdobycie 9 kur, ale nie jest to tak łatwe jak z pozoru mogłoby się wydawać, bo na nasze zwierzęta czyhają niebezpieczeństwa: sprytny lis lub choroba ptasiej grypy.
Przy tej grze zawsze jest dużo śmiechu
KOT W WORKU
Gracz wybiera sobie planszę (ilość plansz zależna od liczby graczy, my gramy zawszę w trójkę dlatego dostajemy po 3 plansze), na której znajdują się różne przedmioty. Wkładamy rękę do czerwonego woreczka i tylko za pomocą dotyku zgadujemy co znajduje się w środku, jeśli odnajdziemy przedmiot który jest na planszy przed nami zdobywamy punkt.
Gra rozwija zmysł dotyku, zagra w nią również 3 letnie dziecko.


Każda z przedstawionych przeze mnie gier sprawdzi się na plaży czy na pikniku, bo grać można wszędzie. Polecam!

5 komentarzy:

 1. Najbardziej zainteresowała mnie gra ,,Pełny kurnik'' i chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorośli też mają niezłą frajdę podczas grania, a dodatkowo cena kusi bo nie przekracza 20zł

   Usuń
 2. Powinnam zakupić jakieś gry dla najmłodszych, wiele dzieci znajomych nas odwiedza. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Super sprawa, z takimi grami "podróżnymi". Szczególnie, gdy można się przy nich pośmiać i dobrze zabawić z dziećmi. :)

  OdpowiedzUsuń