niedziela, 15 października 2017

Antyrozwodnik

TYTUŁ: Antyrozwodnik

AUTOR: Inga Plater

WYDAWNICTWO: Warszawska Firma Wydawnicza (WFW)

ROK WYDANIA: 2014

LICZBA STRON: 284"Podobno zdrada jest największym oszustwem możliwym w związku. Gówno prawda. Największym oszustwem jest udawanie miłości, gdy jej już nie ma. I nie wiem, przeciwko komu jest to większa zbrodnia - oszukującemu czy oszukiwanemu."

Bohaterką książki jest Łucja, jest ona równocześnie narratorką, prowadzi rozmowę z czytelnikiem opowiadając o swoim życiu. Łucja nie jest szczęśliwa, trwa w małżeństwie, które już dawno się wypaliło, ma dwoje małych dzieci i jest na etapie poszukiwania pracy. W opowieści Łucji pojawia się dużo dygresji i wspomnień z czasów studenckich. 

Głównym motywem tej historii jest walka Łucji z rzeczywistością. Wplątała się w romans, a jej mąż przeszedł nad tym do porządku dziennego. Początkowo małżeństwo trwa, ale przychodzi jednak kres, a jej mąż nadal nie okazuje emocji.

Drugim ważnym wątkiem jest praca i ogólny pomysł na życie. Kobieta goni za czymś, sama nie wie jednak czego szuka. W tle życiowego chaosu są jeszcze dzieci, na których skupia się w książce niewiele uwagi.

Nie polubiłam Łucji, bywały momenty, że bardzo mnie irytowała. W końcowych rozdziałach przyszła jednak pewna zmiana i byłam w stanie ją zrozumieć. Ona szukała szczęścia w najlepszy dla siebie sposób, nie dla każdego zrozumiały, ale to jej życie i ona jest jego najważniejszym punktem.

Trochę czego innego się spodziewałam, ale mimo wszystko oceniam książkę pozytywnie. To swego rodzaju lekcja, życia. Jeśli gdzieś natkniecie się na tę książkę nie przechodźcie obok niej obojętnie.

est to 85 książka którą przeczytałam w 2017r.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
*Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczka-ksiażek.pl  październik
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*#czytambopolskie na poligonie domowym październik
* wyzwanie Zatytułuj się

4 komentarze: