czwartek, 31 października 2019

Podsumowanie października


Październik 2019

Podsumowanie miesiąca


Październik był w tym roku przepiękny, temperatury w okolicach 23 stopni utrzymywały się długo, spacery po lesie i po parku to ładowanie baterii na zimowe miesiące. Dziewczyny po szkole czas spędzały na placu zabaw, a ja mogłam poczytać w plenerze. Ogarnęłyśmy już jakoś naszą szkolną-domową rzeczywistość więc miniony miesiąc oceniam na prawdę pozytywnie.

Co do przeczytanych książek to chyba najlepszy miesiąc w tym roku. Dwie książki z serii Maxa Czornyja (Pokuta i Trauma) i dwie od Małgorzaty Rogali (Dobra matka i Ważka- pełnokrwiste kryminały, które zdecydowanie były strzałem w 10. Do tego powieść obyczajowa, którą oceniłam 10 na 10 Echa pamięci, a która w moje ręce wpadła przypadkiem gdy szukałam powieści pasującej do wyzwania zatytułuj się u Ejotkowe postrzeganie świata.
Najsłabszą książką października okazała się Niedokończona baśń - może właściwiej: nie najsłabszą, ale taką która najmniej przypadła mi do gustu.


Przeczytane książki

Zaczęłam dziewczynom czytać HP i zakon Feniksa. Jesteśmy jeszcze na Grimmuald Palce, ale Harry już wie, że wróci do Hogwartu. Zapowiada się dłuugie jesienne czytanie.

Stos hańby prezentuje się następujący sposób. Chyba nie w tę stronę miało to działać ;)


W październiku jak widzicie przyszło do mnie sporo nowych książek. Tym razem zamawiając egzemplarze recenzenckie skupiłam się na powieściach historycznych obejmujących swoim zasięgiem różne epoki. Począwszy od starożytności przez  XIV wiek i Amerykę XVIII wieku, aż po lata 30 XX wieku. Zapowiada się interesujący listopad.

W najbliższym czasie czytać będę dwa kryminały retro, a później zobaczymy jak to się ułoży ;)


TYTUŁ: Sprawa pechowca

Breslau, rok 1910. Podczas spektaklu w operze ginie znany baryton. Choć jego śmierć na początku wydaje się nieszczęśliwym wypadkiem, szybko okazuje się, że jest precyzyjnie zaplanowanym spektakularnym morderstwem.

Zbieg okoliczności sprawia, że na miejscu przestępstwa jako pierwsza pojawia się początkująca detektyw Klara Schulz. Działając na prywatne zlecenie, które otrzymuje od bliskiego przyjaciela śpiewaka, młoda kobieta powoli odkrywa kulisy tego i kolejnych tajemniczych morderstw. Podążając ich tropem, trafia do świata znudzonych, żądnych wrażeń szaleńców, sprytnie zacierających za sobą ślady i mylących nieporadną w trudnym śledztwie pruską policję. Wkrótce Klara przekona się, że praca detektywa, która była jej odwiecznym marzeniem, wymaga od niej poświęceń i może zawieść ją na skraj przepaści…TYTUŁ: Amber Gold 

Nowe śledztwo detektywa Stanisława Berga w dziewiętnastowiecznym Königsbergu.

Rok 1895. W życiu Stanisława Berga trwa nie najlepszy okres. Kiedyś był znanym łódzkim detektywem, dziś załatwia brudne sprawy dla wszystkich możnych przemysłowego miasta. Pewnego dnia zostaje wezwany do miejscowego przedsiębiorcy, Johanna Wolfganga Grossa, którego syn nie wrócił z wakacji. Detektyw odnajduje ślad w Königsbergu. Wspomagany przez tureckiego kupca, córkę konsula i miejscowego policjanta polskiego pochodzenia, trafia na trop zaginionego Grossa, ale też afery finansowej na niespotykaną dotąd skalę. Jej stawką będą nie tylko ogromne pieniądze, ale przede wszystkim ludzkie życie…

Opisy pochodzą ze strony https://lubimyczytac.pl/ - jak wam się podoba nowa odsłona tego serwisu?


14 komentarzy:

 1. Gratuluję tak udanego miesiąca. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny miesiąc! Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, pogoda była piękna, za to teraz trochę się skiepściła :c
  Już dawno nie przeczytałam tylu książek, także naprawdę zazdroszczę :D no i oczywiście życzę jeszcze bardziej owocnego miesiąca.
  Pozdrawiam.
  http://demoniczne-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam w takim razie kciuki za listopad, aby udało Ci się przeczytać wymarzoną ilość książek

   Usuń
 4. Gratuluję bardzo udanego wyniku ☺️
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pogoda rzeczywiście była piękna. Ja nie mogę odnaleźć się na nowym LC.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogoda była super, szkoda że z dniem 1.11 sobie poszła :(
  Nadia Szagdaj - przede mną również 1 tom :) Czytałaś ten wydany wcześniej?
  Gratuluję wyników! A wiesz, że "Niedokończona baśń" dla mnie była super? Ten tytuł i Echa pamięci to u nas totalna rozbieżność :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam wcześniejszego wydania.
   Jak widać zdarza się rozbieżność ale serię z komisarzem Deryło uwielbiamy w równym stopniu

   Usuń
 7. Niesamowite, taka ilość książek to szok. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 8. To fakt, jesień w tym roku była cudowna. Z pogody korzystałam znacznie chętniej niż w lecie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Całkiem udany miesiąc, oby tak dalej :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny wynik :) A dla mnie nowa wersja LC jest fenomenalna!

  OdpowiedzUsuń