wtorek, 11 grudnia 2018

Moje niebezpieczne związki z filmem

TYTUŁ: Moje niebezpieczne związki z filmem

AUTOR: Lisa Laurenti

WYDAWNICTWO: Warszawska Firma Wydawnicza

ROK WYDANIA: 2018

LICZBA STRON: 122Kiedyś niedziele spędzałam przed telewizorem oglądając filmy. Zmieniłam jednak swoje przyzwyczajenia i teraz wybieram tylko książki. Nie znam zupełnie nowości kinowych (chyba że o bajki chodzi), a to co w telewizji też rzadko oglądam. Tymczasem trafiła do mnie książka o dość ciekawym opisie:

Pełna pasji i humoru historia łączącą polsko-włoskie akcenty miłosne z biurowymi perypetiami. Opowiedziana wyjątkowo plastycznie i pełna odwołań do filmów i produkcji telewizyjnych będzie doskonałą rozrywką dla tych, którzy połączą wszystkie tropy i nawiązania.

Muszę przyznać że pomysł na tę książkę jest na prawdę ciekawy. Udało mi się skojarzyć większość filmów wspomnianych w fabule. Tytuły są zapisane kursywą więc z wyłapaniem ich nie ma problemu.

Narracja jest pierwszoosobowa. Maria Anna jest tłumaczką w nowo powstałej polsko-włoskiej firmie. Ma ok 30 lat, interesują ją korporacyjne ploteczki i romanse. Przełożeni wysyłają ją na półroczne szkolenie do Włoch, tam zdobywa doświadczenie zupełnie nie związane z jej wyuczonym zawodem. Poznaje ciekawych ludzi i zakochuje się w przystojnym Włochu. Historia może troszkę banalna ale opowiedziana w inspirujący sposób.

Krótka fabuła pozwala spędzić miły wieczór z książką i zagadkami filmowymi. Bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że mimo znanych wątków dacie jej szansę. Zwłaszcza że zakończenie odbiega od utartych schematów i może być zaskoczeniem.

"Wpadłam z impetem na rozbieraną scenę:
- Nie chowaj już tak tych swoich Klejnotów, bo i tak nie dałbyś rady W łóżku z Madonną - spojrzał na mnie zdziwiony. - Ale Madonna to rozwydrzone beztalencie, w dodatku nieszlachetnie urodzona, ale TY mógłbyś zostać Kochankiem królowej.
-A gdzie jest jej Tron? (...)
- Królowa jest tylko jedna, Piotrek, sięgaj po władzę bo z Modliszką czekają cię jedynie Gorzkie gody.
W poczuciu dobrze spełnionej Misji i pewna sukcesu rozpoczęłam przygotowania do mojego Wyjazdu integracyjnego."

Polecam, za książkę dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej


Jest to 117 książka przeczytana w 2018
Książka bierze udział w wyzwaniu:
#czytambopolskie na poligondomowy.pl
Olimpiada czytelnicza u posredniczka-ksiazek.pl

6 komentarzy:

 1. Tym razem, raczej sobie odpuszczę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj niee, klimaty filmowe zupełnie do mnie nie trafiają...

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja lubię filmy i dwa-trzy razy w tygodniu jestem w kinie ;) Tym bardziej chętnie sięgnę - nawet z ciekawości - po tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądam mnóstwo filmów, więc się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nietypowy tytuł ;) ja tam czasem lubię sobie coś obejrzeć wieczorem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie, sam pomysł wydaje się dość oryginalny i bardzo ciekawy, jednak całość nie przemawia do mnie na tyle bym po nią sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń