wtorek, 11 grudnia 2018

Rodzinne granie


Zostało jeszcze trochę czasu na zakup świątecznych prezentów, jeśli nie wiecie co kupić dzieciom lub młodzieży w waszej rodzinie to zapraszam na dzisiejszy wpis. Wzięłam z moimi dziewczynami udział w świetnym wydarzeniu na Facebooku: Poczta planszówkowa - mobilny konwent <klik> W ramach tej akcji przyszła do nas paczka 5 gier od wydawnictwa Foxgames. Miałyśmy 7 dni na granie, po tym czasie paczka została wysłana do kolejnej osoby. Pomysł na organizację tego wydarzenia na prawdę świetny. Gry planszowe mają swoją cenę, dlatego bardzo się cieszę że mogłyśmy przetestować te 5 tytułów i zdecydować który najbardziej sprawdzi się w naszym domu.

O prawie każdej grze udało mi sie nagrać krótki filmik, mam nadzieję że taka forma postów przypadnie wam do gustu.

SAGRADA - ta gra zachwyciła nas swoim wykonaniem, piękne witraże, kolorowe kostki, proste zasady, różne poziomy trudności. W tę grę grałyśmy zdecydowanie najczęściej. Na pudełku sugerowany wiek to 13+ ale już po dwóch rozegranych partiach moje dziewczyny wiedziały jak układać kostki by zdobyć więcej punktów. Polecam jako grę dla całej rodziny.

LEŚNE DUCHY - ta gra również zachwyca grafiką. Znajdujemy sie w zaczarowanym lesie, musimy zdobyć symbole Duchów lasu i symbole żywiołów. W pudełku znajdziemy też karty które sprawią że gra będzie bardziej atrakcyjna i ułatwią bądź utrudnią rozgrywkę. Gra nie jest trudna, zasady proste, sposób liczenia punktów łatwy. Niestety jednak moje dziewczyny nie były przekonane. Rozegrałyśmy zaledwie dwie partie. Może gdyby gra była u nas dłużej jakoś by się to rozwinęło.


GOBBLETY to idealna pierwsza gra strategiczna: kółko i krzyżyk, w którym można zjadać pionki swoje i przeciwnika. Wygrywa ten kto ustawi trzy Gobblety w linii. Solidnie wykonane pionki dla każdego zawodnika w trzech rozmiarach, do tego patyczki które ustawiają planszę. Pomysł na tę grę jest prosty i rewelacyjny jednocześnie. Gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny.


ESCAPE ROOM - każdy chyba słyszał o pokojach z których trzeba się wydostać. By zdobyć klucz do zamkniętego pokoju trzeba odnaleźć rożne przedmioty, wykonać zadania, rozwiązać zagadki. W takim pokoju byłyśmy raz i bardzo nam się podobało. Ta gra szczególnie ucieszyła Gabrysię, ja byłam bardzo ciekawa jak to zostało przedstawione na kartach. Zadania na prawdę ciekawe, trzeba trochę pogłówkować. Fajna, rodzinna przygoda ale z jednym minusem - uważam że to taka jednorazowa przyjemność, każda kolejna rozgrywka jest taka sama - element zaskoczenia tylko w pierwszej grze.
PANIKA W LABORATORIUM - bardzo sympatyczna gra, wymagająca koncentracji i skupienia. Kolorowa grafika przyciąga uwagę dzieci. Można zróżnicować poziomy trudności w zależności czy gramy tylko z dziećmi czy w gronie dorosłych. Ta gra bardzo nam się podobała.

Mam nadzieję że taka forma postu wam się podobała, że zaciekawiłam was przedstawionymi grami. Planujemy zakup Sagrady i Paniki w laboratorium - te dwie gry wywoływały u nas największe emocje, najczęściej w nie grałyśmy - sprawdzają się dla dzieci w wieku 6+ Czy któraś z gier zwróciła waszą uwagę? Piszcie śmiało w komentarzach :)

Dziękujemy bardzo organizatorom Poczty planszówkowej za świetną zabawę :)

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam taką formę spędzania wolnego czasu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Na długie zimowe wieczory gry są świetne. Integrują rodzinę. Odrywają od komputera i TV.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam gry planszowe, ale nigdy nie mam z kim grać. Znalazłam tutaj kilka ciekawych gier 😃

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio ze znajomymi grywamy namiętnie w Dixit i 5 sekund :) na wypróbowanie czekają Kroniki zbrodni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ciekawa akcja! Taki GameTour :D świetne!!!

  OdpowiedzUsuń