wtorek, 20 października 2020

Nie pozwól światłu zgasnąć 2

 TYTUŁ: Nie pozwól światłu zgasnąć tom 2

AUTOR: Ewa Pirce

WYDAWNICTWO: WasPos

ROK WYDANIA: 2020

LICZBA STRON: 311Rzadko się zdarza by kolejne tomy serii wydawane były tak szybko. Nie żebym narzekała, bo to świetna decyzja. Mimo że od przeczytania części 1 minęły dwa tygodnie (i kilka przeczytanych książek) to historia Willow i Nevena nie chciała wyjść mi z głowy.

Wilhelmina i Naven zaczynają tworzyć związek, ona wkłada w to całą swoją radość,a on całą swoją powściągliwość. Wszystko wydaje się powoli układać, mężczyzna otwiera się i próbuje oswoić demony przeszłości, ale one nie pozwolą tak prędko o sobie zapomnieć. Naven musi się nauczyć ufać, a dość szybko zostanie wystawiony na próbę. Jego najzacieklejszy wróg wszedł w posiadanie jego zapisów nutowych nowych utworów. 

Świat muzyki klasycznej nie jest w środku tak piękny i dystyngowany jak to wygląda z zewnątrz. Intrygi i pomówienia, nieprzebieranie w środkach by dostać się na szczyt. Naven sukces osiągnął dzięki wrodzonemu talentowi i ciężkiej pracy jest jednak ktoś kto bardzo mu tego zazdrości, ktoś kto wie jak uderzyć w czuły punkt.

Naven prosi by Wilhelmina towarzyszyła mu w podróży do Chorwacji. Mężczyzna chce się skonfrontować z Davorem, swoim dziadkiem. Dziadkiem, który powinien być dla niego oparciem gdy stracił rodziców i babcię. Davor powinien go wspierać i pomagać rozwijać talent. Tymczasem poniżał małego chłopca, torturował godzinami ćwiczeń na instrumencie, nigdy nie pochwalił, zawsze wytknął błąd. To przez takie "zimne" wychowanie Naven jest "emocjonalnie upośledzony" i by ruszyć na przód musi rozliczyć się z człowiekiem który zabrał mu dzieciństwo.

Ta część jest mniej subtelna, jest bardziej odważna,ale pojawiające się sceny seksu opisane z dobrym smakiem. Zdecydowanie więcej się dzieje, a budowanie związku okazuje się być bardzo burzliwe. Emocje sięgają zenitu, bo nie tylko Naven musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, w życiu Willow też jest jedna niedokończona sprawa.

Nie obawiajcie się klątwy drugiego tomu. Powieść jest tak samo dobra jak cześć 1. Seria Z muzyką do gwiazd to przepiękna historia dwóch ludzi z pasją, pasją którą chcą rozwijać ale nie zawsze dobrze to wygląda w oczach innych. Spotkają się z zawiścią i nienawiścią, ujrzą wymierzone w nich pięści, bo ktoś po prostu zazdrościł im sukcesu. Jak odnaleźć się w świecie, który miał być spełnieniem marzeń, a na równi z radością przenosi ból. Samemu na pewno będzie trudno, ale gdy odnajdzie się dwoje takich ludzi wtedy wszystko zaczyna być prostsze.

Polecam! Bo ta historia zaczaruje was melodią płynącą ze skrzypiec i wiolonczeli, zauroczy was tańcem na chorwackiej łące. Zaskoczy zwrotami akcji (tak! One też tutaj są). Na pewno gwarantuje niesamowite chwile z książką i tak szybko nie wyjdzie wam z głowy.


6 komentarzy:

 1. Bardzo chcę przeczytać obie części tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Historia i recenzja brzmi zachecajaco :) Zapisuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiązki zbierają pozytywne opnie, już podsunę pomysł na przeżycie tych przygód czytelniczych mojej córce. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwykle nie sięgam po takie pozycje książkowe, ale od czasu do czasu chyba warto dać szansę czemuś innemu. Zobaczymy, może mnie wciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jeszcze nie czytałam pierwszej części tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak więcej się dzieje to musi to być ciekawa książka... :)

  OdpowiedzUsuń