sobota, 3 października 2020

Podsumowanie września

 


Wrzesień za nami - co mogę o nim powiedzieć? Był dobry, wszyscy zdrowi, dziewczyny chodzą do szkoły, ślub siostry odbył się zgodnie z planem (było przepięknie). Czasu na czytanie nie miałam za dużo ale czasami tak się składa że są ważniejsze sprawy. 

Postem który cieszył się popularnością w tym miesiącu okazała się recenzja Harry Potter i Zakon Feniksa oraz niezmiennie Wielki test łamigłówekMamy w domu kilka nowych gier więc może wpis o takiej tematyce wkrótce się pojawi.

We wrześniu przeczytałam 5 książek: • Catherine to lekka i romantyczna lektura, czytelnicze spotkanie z dawno niewidzianą, na mojej bibliotecznej półce, autorką.
 • Czwarta powieść. powieść o rodzinnych tajemnicach i niedopowiedzeniach, trochę nużąca ale da się przeżyć
 • Obsesja (na zdjęciu jest Inspiracją czyli tom pierwszy- wybaczcie tę pomyłkę)
 • W piekle pandemii niezwykle emocjonująca opowieść o piekle które rozegrało się na naszych oczach, o strachu i niepewności o wrogu, który choć niewidzialny sieje spustoszenie
 • Kraina snów tom 2 serii owoc granatu. Bardzo się cieszę że udało mi się przeczytać tę książkę. Historia sióstr bliźniaczek, którym przeciwności losu nie pozwalają osiągnąć spokoju tak potrzebnego po traumatycznych wojennych przeżyciach.
 • Stos hańby niebezpiecznie się zwiększył. Rozliczyłam się ze wszystkich egzemplarzy recenzenckich i trudno było się oprzeć przed zamawianiem nowych. Mam więc teraz co nadrabiać.
 • Co więc planuję przeczytać w pazdzierniku? Może coś z tego stosu zamowionego na portalu Sztukater?


A może nowość od wydawnictwa Dragon?

Do eleganckiego hotelu w niewielkiej wsi przyjeżdżają laureaci konkursu literackiego – ambitni pisarze przed debiutem. Niecierpliwie wyczekując ogłoszenia zwycięzcy, odkrywają, że zarówno sam konkurs, jak i miejsce, w którym się znaleźli, są dość podejrzane… i bardzo pechowe. 


Niebawem jeden z jurorów zostaje zamordowany. Sprawę prowadzi  aspirant Andrzej Balicki, stary kawaler ze słabością do krwawych kryminałów i brutalnych thrillerów. Problem w tym, że w feralną noc przez pokój ofiary przewinęli się praktycznie wszyscy goście a na dodatek jest wśród nich dawna ukochana Balickiego… Nikt nie może opuścić pensjonatu – wszyscy stają się podejrzani. Tylko kto mógł mieć powód, by popełnić morderstwo? Czy rzeczywiście był to ktoś z gości?  I co wspólnego z tym wszystkim ma papuga, która zna tylko jedno (brzydkie) słowo? 


Dominik wychował się w domu dziecka. Dziś ma już 20 lat i jest samodzielny, ale nadal próbuje odnaleźć swoją mamę. Nie ma pewności, czy zmarła, czy go porzuciła. Pan Ksawery szykuje się do Wigilii, którą znów ma spędzić w pojedynkę. Jego jedyny syn, zajęty swoimi sprawami, nie zamierza pojawić się przy świątecznym stole. Losy dwóch samotnych mężczyzn przetną się niespodziewanie, a połączy ich przypadek… albo przeznaczenie.

Czy Dominik dowie się prawdy o swojej przeszłości?

Co tak naprawdę łączy chłopaka z panem Ksawerym?

I czy magia świąt pomoże im zapełnić pustkę, którą noszą w sercach?


Mam zatem w czym wybierać... A jak Wam minął wrzesień i jak przedstawiają się wasze najbliższe czytelnicze plany?8 komentarzy:

 1. Obiecałam sobie we wrześniu, że w kolejnym miesiącu nie kupię już żadnej książki, bo stos ich na spotkanie dramatycznie urósł, ale znając mnie i tak pewnie się złamię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również czytałam książkę w piekle pandemią. Dla mnie jest to wyjątkowa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny zestaw pozycji. Jeśli o mnie chodzi o już dawno nic nie czytałam. Może w jesienne wieczory uda się coś nadrobić i przeczytać z domowej biblioteczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się rzuciła w oczy książka Zapomniana piosenka. Jestem bardzo ciekawa tej historii i zapewne w niedalekiej przyszłości po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Udany miesiąca za Tobą. Kolejne ciekawe premiery zachęcają.

  OdpowiedzUsuń