wtorek, 29 grudnia 2020

Mopsik który chciał zostać reniferem

 TYTUŁ: Mopsik który chciał zostać reniferem

AUTOR: Bella Swift

WYDAWNICTWO: Wilga

ROK WYDANIA: 2020

LICZBA STRON: 138


Czy Wasze dzieci znalazły książki pod choinką? U nas i takie prezenty oczywiście się znalazły  :) Dla Gabi dwa tomy Biura detektywistycznego Lessego i Mai, a dla Lidki dwa tomy przygód uroczego mopsika. I dzisiaj właśnie chciałabym Wam opowiedzieć o Peggy, która chciała zostać reniferem.

Peggy to Mopsik, który rok temu został adoptowany przez rodzinę Chloe. Piesek pamięta cudowną atmosferę świąt, która trwała już od początku grudnia. W tym roku jednak coś jest inaczej - nikt się nie cieszy na zbliżające się święta.

Chloe chyba straciła najlepszą przyjaciółkę, bo ta woli bawić się z inną dziewczynką. Ruby ma problem z nową nauczycielką i chodzenie do przedszkola przestało być przyjemnością. Finn przygotowuje swój zespół do szkolnego występu, niestety gitarzysta ma w tym czasie inne zobowiązania i wszystko wskazuje na to że koncert będzie klapą. Na domiar złego do nowootwartej kawiarni mamy zagląda niewielu gości, a rachunki same się nie zapłacą.

Rodzina przytłoczona problemami codzienności nie zauważa że święta tuż tuż. Ale od czego mają Peggy. Piesek postanawia stać się reniferem by odrobiną świątecznej magii pomóc swoim najbliższym. Starania Peggy generują zabawne sytuacje, ale pewnego dnia piesek znika. Suczka zrozumiała że nie da rady zmienić się w renifera, dlatego wyrusza na poszukiwanie świętego Mikołaja. Piesek trafia na charytatywny bieg Mikołajów - ja ma rozpoznać w tym tłumie tego prawdziwego?

Historia jest lekka i przyjemna, w sam raz to poczytania wieczorem przy blasku choinki. Peggy odkrywa gdzie leży prawda o magii świąt, a jej rodzina na reszcie jest szczęśliwa. Z tej powieści przebija przede wszystkim ciepło rodzinnej bliskości i przyjaźni.

Polecamy nie tylko od święta również pozostałe części gdy Peggy próbuje zostać jednorożcem i króliczkiem. Oj będzie się działo! Czytajcie.5 komentarzy:

 1. Cała seria zapowiada się naprawdę fajnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że w wolnej chwili mogłabym zapoznać się z całą serią. Zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawa seria.

  OdpowiedzUsuń
 4. zastanawiałam się, czy nie kupić córce, ale wydaje mi się jeszcze trochę za mała, chociaż już nie mogę się doczekać kiedy poznamy mopsa :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uroczy ten mopsik, wydaje się taki sympatyczny. Seria zapowiada się interesująco

  OdpowiedzUsuń