sobota, 26 grudnia 2020

PS i życzę ci dużo miłości

 TYTUŁ: PS i życzę ci dużo miłości

AUTOR: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewski, Magda Knedler, Małgorzata Warda, Katarzyna Misiołek

WYDAWNICTWO: Muza

ROK WYDANIA: 2020

LICZBA STRON: 351
Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony z rodziną, to chwilę wzruszeń i radości - mam nadzieję że tak właśnie jest u was. Ja wykorzystując chwilę odpoczynku przy kawie, gdy dziewczyny oglądają bajkę, przychodzę do was z krótką recenzją.

W tym roku jeśli chodzi o świąteczne historie to postawiłam na opowiadania. Recenzję antologii z opowiadaniami klasyków znajdziecie tutaj ➡️ "Świąteczna noc" . A teraz zapraszam na coś bardziej współczesnego. Osiem polskich autorek przygotowało najpiękniejsze opowieści o miłości z świętami w tle. Motywem przewodnim są życzenia świąteczne które docierają do adresata po latach. 

Wszystkie opowiadania bardzo mi się podobały, mimo wspólnego mianownika który je połączył każde było inne. Przyjemne, wzruszające, romantyczne - takie idealne do poczytania w świąteczny czas. Chętnie poznałabym rozwinięcie historii zaprezentowanej przez panią Magdalenę Witkiewicz - koniecznie w dwóch ramach czasowych! List znaleziony w starej szufladzie opowiada o niezwykłej miłości. "Kłębek wskazidrożek" Magdy Knedler to niesztampowa historia zahaczająca nieco o temat tabu. Wychowankowie domu dziecka, teraz już dorośli pozwalają sobie na szczerość wobec siebie i swoich uczuć.

Teraz jest najlepszy czas na tę książkę. Otoczeni blaskiem choinki, kiedy w domu nadal pachną pierniki i mandarynki, z kubkiem kawy można się wygodnie rozsiąść i z przyjemnością poczytać. Takie lekkie i przyjemne historie, wciągające, a mimo to nie wymagające od nas maksimum uwagi, takie świetnie dobrane by dopełnić czas relaksu i odprężenia. Polecam
2 komentarze: