czwartek, 18 lutego 2021

Siostra burzy

 TYTUŁ: Siostra burzy

AUTOR: Lucinda Riley

WYDAWNICTWO: Albatros

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 562


Gdyby ta książka stała na mojej półce pewnie tak szybko bym się za nią nie zabrała. Wypożyczałam ją jednak z biblioteki więc czytania nie mogłam odłożyć na później.

Tom drugi zaczyna się dokładnie w tym samym czasie co pierwszy, dlatego nie obawiajcie się kolejności w cyklu "Siedem sióstr". Główną bohaterką tej części jest Ally.

Młoda kobieta o wielu talentach, kocha muzykę ale pasja której się poświęciła to żeglarstwo. Jest bardzo dobra w tym co robi, ma szansę na udział w olimpiadzie. Przedtem jednak wybiera się na regaty po Cykladach, a tam zaczyna iskrzyć między nią a kapitanem. Ally i Theo to pokrewne dusze, bardzo wiele ich łączy ale potrzebują nieco czasu i pobycia tylko ze sobą by stworzyć związek. Al przeżywa właśnie najszczęśliwsze chwilę życia gdy dowiaduje się o śmierci ojca. Przybywa do Genewy by spotkać się z siostrami i przeczytać list pozostawiony przez Pa Salta.

Ally nie wie czy chce poznać swoją przeszłość. Świat po śmierci ojca zmienił swoje oblicze, ale ona ma teraz przy sobie Theo więc z nadzieją patrzy w przyszłość. Kolejne regaty w których wezmą wspólnie udział zbliżają się wielkimi krokami i chociaż kobieta jest w żałobie wie, że ojciec wspierałby ją w realizacji marzeń. Morze bywa jednak zdradzieckie i to co miało przynieść wielki sukces zmienia się w prawdziwą katastrofę... 

"Na pewno miliony ludzi mają różne naturalne umiejętności, ale musimy je jeszcze ujarzmić i skupić się na ich doskonaleniu, bo inaczej nigdy w pełni się nie rozwiniemy."

Nie będę tutaj spoilerować, bo czytanie o tych wydarzeniach było zaskakujące. Takiego obrotu spraw w pierwszej połowie książki na pewno bym się nie spodziewała.

Ally korzysta ze wskazówek ojca i wyrusza do Norwegii. Tam poznaje historie kompozytora i śpiewaczki. Cóż za świetna podróż w przeszłość! Aż do wieku XIX. Uwielbiam takie retrospekcje. Historia Anny budzi niemałe emocje. Dziewczyna z gór trafia do wielkiego miasta i zdobywa sławę oraz miłość. Dla tej miłości stawia wszystko na jedną kartę i sporo traci...

Ta książka to połączenie dwóch historii. Teraźniejszości sióstr szukających swoich przodków i echa przeszłości które rozbrzmiewają by dziewczęta mogły znaleźć drogę do domu.

Czyta się z lekkością, bo autorkę charakteryzuje swobodny styl i delikatne snucie opowieści. Ważna jest jednak dbałość o szczegóły, bo poszczególne wątki zazębiają się w kolejnych tomach.

Postać Pa Salta jest bardzo tajemnicza. Rozwiązanie tej zagadki nie należy do najłatwiejszych dlatego szybko sięgam po kolejny tom by zdobyć następne wskazówki.6 komentarzy:

 1. Mam trzy pierwsze tomy tej serii. Nie miałam jednak jeszcze okazji do nich zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Propozycje czytelnicze dla mojej córki, chętnie podsunę jej serię pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo dobrego o niej słyszałam, ale nie czytałam jeszcze tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kojarzę tę serię, jednak sama nie miałam okazji jej czytać. Lubię książki z wydawnictwa Albatros. :)

  OdpowiedzUsuń