czwartek, 4 lutego 2021

Emi

 Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn dookoła świata. Nowy Jork

AUTOR: Agnieszka Mielech

WYDAWNICTWO: Wilga

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 212


Nowy rok na rynku wydawniczym książek dla dzieci rozpoczął się bardzo dobrze. Już w połowie stycznia trafił do nas kolejny tom o przygodach Emi i jej przyjaciółek.

Dla Tajnego Klubu Superdziewczyn rozłąka z Frankiem jest bardzo trudna. Dzieciaki organizują jednak zebrania swojej paczki zdalnie. Ale logistycznie też nie jest to najłatwiejsze, bo dzieli ich spora różnica czasu. Podczas jednego ze spotkań dziewczynki otrzymują od profesora Kaganka zaproszenie do Nowego Jorku. Trzeba tylko przekonać rodziców by pokryli koszty biletów. Przed Klubem więc nowa tajna misja!

Z czasem wszystko układa się pomyślnie i Tajny Klub Superdziewczyn wyrusza do miasta, które nigdy nie zasypia. Nowy Jork jest cudowny, a lista miejsc które nasza paczka chce zobaczyć nieskończenie długa, ważny jest więc plan. Profesor Kaganek oprowadza więc całą grupę po Manhattan'ie. Oglądamy panoramę miasta z 86 piętra Empire State Building, spacerujemy po placu Times Square i podglądamy jak idą przygotowania do Sylwestra. Zwiedzamy muzea i odwiedzamy Central Park, oglądamy przedstawienie na  Brodway, a na koniec jeździmy na łyżwach pod Rockefeller Center.

Ta książka pełna jest ciekawostek i historyjek z Nowego Jorku. Można się zakochać w tym mieście tyle atrakcji ono oferuje. Wiedza przekazana jest w sposób przystępny dla dzieci i rozbudza ciekawość świata. Podobnie jak przy czytaniu tomu 1 zrobiłyśmy sobie wirtualną wycieczkę.

Jedyne czego mi zabrakło to scena z udziałem tylko Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Super Chłopaka. Dziewczynki stęskniły się za Frankiem i wyprawa za ocean miała być przede wszystkim SPOTKANIEM SIĘ z nim. A że względu na ilość atrakcji jakby zabrakło czasu na ukazanie przyjacielskiej relacji między dziećmi. W sytuacji gdy Gabi nie widziała swoich kolegów z klasy od października pokazanie, że rozłąka i utrzymywanie kontaktów przez Internet nie wpływają na zmianę przyjacielskich relacji jest bardzo ważne.

Lidka ( 9 lat) - świetna była ta wyprawa, też chciałbym zwiedzić te miejsca ale nie wiem czy dałabym radę lecieć samolotem. Najbardziej podobało mi się to że przyjaciele spotkali psa policyjnego.

Gabi ( 10 lat) - nie wiedziałam że Nowy Jork jest tak popularny. Ale teraz będzie mi się kojarzył z żółtymi taksówkami i jedzeniem hot-dogów na  ulicy i zakupy na Piątej Alei.

Podsumowując polecamy wybrać się w podróż z Emi i jej Tajnym Klubem by poznać fascynujące miejsce. Ten mini przewodnik na pewno rozbudzi w dzieciach marzenia o podróżach i zwiedzaniu ciekawych miast. Koniecznie przeczytajcie, nie tylko z córkami, chłopaki też się w tej historii odnajdą.

7 komentarzy:

 1. W podstawówce uwielbiałam takie historie i niektóre z nich nadal pamiętam. Chętnie opowiem o tejserii młodszej kuzycne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze tej serii, ale cykl ogólnie zbiera pozytywne opinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam tę serię. Jest rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym odwiedzić Nowy York, zagubić się w otoczeniu wysokich budowli, ale mieszkać w nim za nic bym nie chciała. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wasze zrobienie sobie wirtualnej wycieczki zdecydowanie zachęca do lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej serii książeczk, chętnie kupię którąś dla mojej córki.

  OdpowiedzUsuń