czwartek, 25 maja 2023

Klub czytelniczy dla samotnych serc

 TYTUŁ: Klub czytelniczy dla samotnych serc 

AUTOR: Sara Nisha Adams

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 450

Chciałabym Wam coś więcej napisać o tej książce, ale mogę tylko jedno: przeczytajcie ją! A później dopiszcie do swojej czytelniczej listy jeszcze 8 tytułów :) 

W ręce bohaterów tej powieści wpada czytelnicza lista. Znajdują ją w różnych miejscach na różnych etapach swojego życia. Czytają, pochłaniają, przepadają, żyją tymi książkami, uciekają przed światem, wychodzą do świata, zaczynają dostrzegać, że obok też są ludzie którzy zmagają się z problemami. 

Miejscem spotkań tych osób jest biblioteka. Tylko budynek, a może coś znacznie więcej? 

Dla Aleishy praca w bibliotece jest sposobem na przetrwanie wakacji. Chodzi tam jak za karę, do czasu aż nie odkryła książek. O tak! Wiecie, że w bibliotece są książki i to całkiem za darmo :) a oprócz tego w pakiecie fajna atmosfera i ludzie którzy tak jak Wy kochają czytać. 

Mukesz nie potrafi poradzić sobie z żałobą. Córki rozpostarły nad nim parasol ochronny i zapomniały że on tam w środku jest. Mężczyzna znalazł jedną z książek którą kochała jego żona. Dzięki niej wyszedł ze swojej strefy komfortu i dotarł aż do biblioteki. 

Ta książka zapada w serce. Bohaterowie potrzebują wsparcia i znajdują je zarówno w książkach jak i u osób,  które na pierwszy rzut oka zupełnie nie mają pojęcia o życiu. 8 tytułów które dają temat do przemyśleń, które mają spory wpływ na postrzeganie świata. Kilka tytułów udało mi się wypożyczyć, na pewno dam Wam znać jak przeczytam :) 

Współpraca reklmowa z Wydawnictwem Kobiece.

8 komentarzy:

 1. Ależ to musi być zajmująca książka. Koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce, ale zainteresowałaś mnie nią. Jeszcze mam co czytać, ale w wakacje odwiedzę bibliotekę i może nawet skuszę się na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię, gdy książka chce pozostać w mojej pamięci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo intrygujący pomysł na książkę - nigdy wcześniej się z takim nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytasz jedną książkę dopisujesz 8 nowych do swojej listy? Super! ale czy w pakiecie dają dodatkową godzinę na czytanie?

  OdpowiedzUsuń
 6. No musze przyznać, że mocno zainteresowałaś mnie tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skuszę się na tę lekturę, gdy będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozumiem, że ta książka bardzo Cię poruszyła. W takim razie miałaś wspaniały czas.

  OdpowiedzUsuń