wtorek, 8 listopada 2016

TYTUŁ: Uratuj mnie
AUTOR: Anna Bellon

WYDAWNICTWO: OMG books

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 298


Maia jest uznawana w szkole za „dziwadło”, przerwy na lunch spędza w bibliotece, odcina się od znajomych nie pozwala nikomu do siebie dotrzeć.

Kayler, chłopak który w swojej karierze zaliczył już 8 szkół, znów jest „nowy”, nie zna zasad, dopiero poznaje ludzi. Maia go zaintrygowała i próbuje ją lepiej poznać.

I Maia i Kayler mają swoje sekrety z przeszłości. Starszy brat Mai zginął w tragicznym wypadku i mimo iż minęły 3 lata dziewczyna jeszcze nie poradziła sobie z tą stratą. Kayler przeprowadza się z miasta do miasta co budzi w nim wewnętrzny bunt, który dodatkowo podgrzewa ojciec nazywając go największą porażką. Czy tych dwoje ma szansę na normalne życie, na przyjaźń a może i miłość?

Narzędziem, które pomaga im wyrazić swoje uczucia jest muzyka. Nastolatkowie mają talent i starają się go wykorzystać. Aby niczego nie żałować zakładają zespół The Last Regret. Maia o anielskim glosie wyśpiewuje swój żal i tęsknotę a to działa jak terapia. Muzyka to klucz, który otwiera wszystkie bramy.

Narracja dwuosobowa, język prosty, książka po prostu sama się czyta. Historia młodych ludzi którzy próbują poskładać swoje życie a siły dodaje im muzyka. Historia, która chwyta za serce, historia dla każdego mimo że zaliczana do gatunku New Adult.  Polecam.


 Jak wygląda zakochiwanie się w kimś? – to jak zasypianie. Powoli, aż w końcu to się po prostu dzieje i tracisz nad tym kontrolę. 

Jest to 59 książka którą przeczytałam w tym roku. 
książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl

1 komentarz: