czwartek, 3 sierpnia 2017

Caraval

TYTUŁ: Caraval. Chłopak który smakował jak północ

AUTOR: Stephanie Garber

WYDAWNICTWO: Znak literanova

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 409Gdyby ktoś nie wiedział, moje podejście do fantastyki jest takie: unikam jak ognia, ale bywają takie książki na które dam się namówić. Tak zaczęła się moja przygoda z Potterem, zapierałam się rękami i nogami, że nie będę czytała takiej bajki. Dostałam książke do ręki z nakazem czytaj!... i przez kamień filozoficzny zarwałam pierwszą w życiu noc dla książki.

Dlaczego recenzując Caraval wspominam Pottera?  Bo miałam wrażenie że gra która rozgrywa się na kartach książki pani Garber przypominać będzie labirynt z turnieju trójmagicznego z Czary ognia tylko w takiej wersji dla dorosłych.

Pomyliłam się trochę w swoim domyśle, ale świat wyczarowany w Caravalu mnie zachwycił. Dałam się ponieść i zatraciłam się w tej grze.

Scarlett i Donatella to siostry wychowywane przez despotycznego ojca. Kiedyś babcia opowiadała im o magicznym miejscu , rozgrywce Caraval i Mistrzu Legendzie. Te opowieści wzbudziły w dziewczętach pragnienie by wziąć udział w grze przepełnionej magią.

Marzenie się spełnia, ale czyż nie ma nic gorszego od spełniających się fantazji?

Tutaj miesza się wszystko, prawda z kłamstwem, rzeczywistość z iluzją, główna bohaterka ma problem z rozpoznaniem prawdy, czytelnik też błądzi po omacku. Wskazówki udzielane graczom podczas rozgrywki wprowadzają dodatkowe zamieszanie. Mijane na ulicy postacie to uczestnicy gry czy aktorzy, przyjaciele czy wrogowie?

Czytanie tej książki to była sama przyjemność, zakończenie które wymaga namysłu i uporządkowania faktów. Trudno się oprzeć magicznej grze Caravalu.

Polecam, bo ja przepadłam i pewnie jeszcze nie raz wrócę do tej książki.


Jest to 62 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
*Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczka-ksiażek.pl sierpień
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
* wyzwanie Zatytułuj się

8 komentarzy:

 1. Dobrze, że książka Ci się podobała. Ja także nie przepadam za fantastyką, ale robię wyjątki i mam wrażenie, że ta powieść okazała się tego warta. Ma swój klimat - zdecydowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam podobnie z Potterem:D Ogólnie nie wybieram książek fantastycznych, chociaż przeczytałam parę naprawdę świetnych, czuję, że ta też by mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam różne opinie na temat tej książki, jednak mimo wszystko, chcę ją przeczytać i przekonać się jakie będzie moje zdanie :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, tak książka stworzona jest dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Caraval" przeczytałam już dwa razy i jest to jedna z moich ulubionych powieści fantasy! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. OO! Jestem zaskoczona! Mało recenzji tej książki czytałam, a Twoja tak bardzo pozytywna! Przeczytam na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanowię się jeszcze nad tą książką, a narazie mam co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń