niedziela, 1 lipca 2018

Podsumowanie czerwca


Czerwiec był w tym roku bardzo intensywny, w powietrzu czuć już lato, ale podjęte aktywności wymagały sporo zaangażowania. Dlatego wynik przeczytanych książek bardzo mnie satysfakcjonuje. Udało mi się przeczytać 10 książek, w tym dwie pozycje dla dzieci.

Ten miesiąc obfitował w same nowości, które staram się czytać na bieżąco. Półka wstydu nie zmniejszyła się więc ani trochę ;)

Zapraszam na book haul:4 z 8 pokazanych książek udało mi się już przeczytać :) oto linki do recenzji

Radosław Figura "Magda M ciąg dalszy nastąpił" <klik>
Layla Wheldon "W rytmie serc" <klik>
Aurora Rose Reynolds "UNTIL Lilly" <klik>
Tarryn Fisher "Bogini niewiary" - książkę przeczytałam, recenzja w przygotowaniu

Alicja Sinicka "Oczy wilka" - właśnie czytam, bardzo się cieszę, że dałam sie namówić na book tour organizowany przez Kasię z bloga http://poligondomowy.pl/

A co przede mną?

Michelle Cohen Corasanti i Jamal Kanj "Oblubienica morza"

Cztery różne osoby. Jedna historia o ojczyźnie i miłości ponad podziałami.
Sara zostaje wypędzona z Rosji z powodu żydowskiego pochodzenia. Próbuje ułożyć sobie nowe życie w Palestynie. Pracując jako pielęgniarka, poznaje lekarza, Yousefa. Na drodze ich miłości stają różnice w pochodzeniu i narastający konflikt palestyńsko-izraelski.

Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Udaje mu się wyjechać do USA, gdzie rozpoczyna nowe życie jako naukowiec. Wciąż jednak ścigają go echa przeszłości.

Rebeka, osiemnastoletnia Żydówka, sprzeciwia się złemu traktowaniu arabskich społeczności przez jej rodaków. Zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak, jak straszne mogą być tego konsekwencje.
Ich losy łączą się, tworząc przejmującą opowieść - podróż przez pokolenia i kontynenty, historię o tej samej ziemi po obu stronach konfliktu.

Beata Majewska "Moja twoja wina" 

Urszula przyłapuje męża na zdradzie. Decyduje się odejść od niego i zamieszkać w zrujnowanym wiejskim domu odziedziczonym po przyszywanej ciotce. Zdruzgotanej kobiecie nie jest łatwo w nowej sytuacji, ale wspierają ją wieloletnia przyjaciółka oraz rezolutna sąsiadka. Niebawem były mąż zaczyna wykorzystywać Ulę finansowo. Wtedy w życiu Urszuli pojawia się Michał Żuk – początkowo konkurencja biznesowa, potem opiekuńczy mężczyzna ratujący ją z opresji. Niestety Michał skrywa tajemnice, które mogą zniszczyć rozkwitający związek.

Adriana Locke "Poświęcenie"

Moje życie zmieniło się na zawsze w noc, w której umarł mój mąż.
Zostałam z rozbitym sercem, stertą rachunków i naszą córką, EVERLEIGH. Nie chcę polegać na nikim, a już najmniej na CREW GENTRY. Jest moją pierwszą miłością i mężczyzną, który prawie mnie zniszczył, człowiekiem, który zawódł mnie za każdym razem, kiedy go potrzebowałam.
Ale kiedy tragedia zaatakuje po raz drugi, Crew może być moją jedyną nadzieją.

Moje życie zmieniło się na zawsze w tę noc, gdy zmarł mój brat.
Zostałem z wyrzutem sumienia, stosem błędów i niewiele więcej. Opiekuję się JULIĄ GENTRY, wdową po bracie i miłością mojego życia i ich córką. Wiem, że nie chce mojej pomocy, ale i tak ją dostaje. Jestem jej to winien.

Kiedy trafi kolejna katastrofa, dostaję możliwość poprawienia sytuacji. Biorę to. Jestem gotów poświęcić to wszystko.

Plany na lipiec już są, ciekawe ile uda mi się przeczytać podczas wakacyjnych wyjazdów. Na bieżąco fotki wrzucam na Instagrama, bo to ostatnio moje ulubione medium ;) zapraszam <klik>. W lipcu mam urodziny, a blog zbliża się do 30tys wyświetleń - dziękuję za to że jesteście - z tej okazji możecie spodziewać się niecodziennych wpisów i konkursów. Jeden już trwa tutaj, zachęcam więc do udziału. Zaczytanego lipca życzę :)

5 komentarzy:

 1. Gratuluję satysfakcjonującego wyniku. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba przyznać, że masz niezłe tempo czytania!

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny wynik, czekam na nietypowe posty

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja półka wstydu też jest dłuuuggaa...
  Natomiast za "Poświęcenie" właśnie się zabieram. Zaczytanego lipca :)

  OdpowiedzUsuń