czwartek, 7 kwietnia 2022

Hania i Staś poznają świat

 TYTUŁ: Hania i Staś poznają świat. Nie chcę spać! Opowiadania.

AUTOR: Paulina Chmurska

WYDAWNICTWO: Wilga

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 40Rytuał czytania przed snem wprowadziłam właściwie bardzo szybko. Teraz dziewczyny mają 10 i 12 lat i mimo że nie czytamy każdego wieczora to chwile spędzone na wspólnej lekturze są bezcenne. 

Czytanie maluszkowi który przygotowuje się do snu, obserwowanie gdy zamykają się oczka, gdy oddech się uspokaja, gdy nasze dziecko odpływa do krainy snów jest wspaniałe. Ale nie zawsze wieczór tak wygląda, czasami dzieci postanawiają że nie chcą spać i choćbyś stanęła na rzęsach to nie i już!

Wydawnictwo Wilga przygotowało na taki trudniejszy wieczór pięknie wydaną książkę. 40 stron w twardej oprawie wieczornych opowieści. 

Hania i Staś od dziś będą zasypiać w nowych łóżeczkach, wybierają kołderki w ulubionym wzorze, przygotowują pluszaki. Mimo że jest tak przytulnie to jednak sen kojarzy się dzieciom z zakończeniem zabawy i nie koniecznie chcą kłaść się do łóżek. Stasiu chce sprawdzić ile fajnych rzeczy można zrobić w nocy. Zmęczenie jednak bierze górę, bo sen jest potrzebny by nabrać sił.Duży format, tekturowe kartki, kolorowe ilustracje to wszystko sprawia że dzieci chętnie przeglądają takie książki. Możne nie koniecznie sens opowiadania do nich dotrze ale jeśli wprowadzicie miły rytuał wyciszania i zasypiania wasze wieczory na pewno będą pełne spokoju.

5 komentarzy: