wtorek, 12 kwietnia 2022

Mój kochany mąż

 TYTUŁ: Mój kochany mąż

AUTOR: Kimberly Belle

WYDAWNICTWO: Filia Mroczna Strona

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 405Dawno żadna książka nie przykuła mnie do siebie takimi emocjami! Od pierwszej do ostatniej strony, tutaj aż kipi od adrenaliny. Nic tak nie podniesie wam ciśnienia jak wymierzony w was pistolet.

Jade jest projektantką wnętrz, zawiesiła jednak karierę by zajmować się domem i dziećmi. Życie na wysokim poziomie zapewnia Cam właściciel prestiżowych restauracji w Atlancie. 

To miał być zwyczajny dzień, Jade odebrała dzieci ze szkoły, wróciła do domu, wjechała do garażu, a tam czekał na nią mężczyzna z bronią. Napastnik był bardzo dobrze przygotowany, przyszedł tutaj w konkretnym celu. Związał dzieci, rozdzielił je z matką, telefonicznie poinformował Cama jakiej kwoty od niego oczekuje. 

Ponad 700 tysięcy to ogromna kwota, ale dla Króla Steków nie powinna być problemem. Z tym że dzisiaj spłonęła jedna z restauracji Cama, pieniądze z pozostałych należą do inwestorów nie do niego, długi robią się coraz większe.

Obserwujemy minuta po minucie sytuację w domu i wyścig Cama z czasem. Czy Jade będzie wykonywała polecenia mężczyzny z bronią, czy dzieci będą chciały się podporządkować? Czy bank udzieli natychmiastowej pożyczki? Czy Cam zawiadomi policję?

O Camie dowiadujemy się sporo interesujących rzeczy i nie tylko my. Rozdziały których akcja rozgrywa się w czasie teraźniejszym przeplatane są z wywiadem którego udzielił Cam już po tym napadzie. Robi się z tego ciekawa układanka, której ostateczny obrazek zaskakuje. 

Jestem bardzo zadowolona z tej lektury. Takiej powieści jeszcze nie czytaliście. Oryginalny wątek, niespotykane motywy, wnikliwa charakterystyka bohaterów.

Polecam i fanom obyczajówek i thrillerów psychologicznych.12 komentarzy:

 1. Już od momentu zapowiedzi wiem, że będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zachęcająco piszesz o tej książce. Jestem jej więc bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. to bardzo mój klimat:D chcę czytnąć oj tak!

  OdpowiedzUsuń
 4. W wolnym czasie może się skuszę. Teraz mam trzy powieści napisane po śląsku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę że publkacja budzi zainteresowanie, sporo sie dzieje w tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę mile spędzonego czasu z tą książką. Ostatnia pozycja, po którą sięgnęłam okazała się wielkim rozczarowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, czy dałabym radę przeczytać, ale cieszę się że książka budzi w Tobie takie emocje.

  OdpowiedzUsuń
 8. W odpowiedzi na Twój komentarz:

  Owszem, wyobraźni można pozazdrościć, ale warsztat pisarski sprawia, że książka nie jest zdatna do przeczytania. Jeżeli się nie spodoba, nie możecie mówić, że Was nie ostrzegałam. ;)

  OdpowiedzUsuń