wtorek, 19 kwietnia 2022

Słoiczki

 TYTUŁ: Słoiczki

AUTOR: Maja Jaszewska

WYDAWNICTWO: Szelest

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 387


Czas po maturze to najlepszy moment by zacząć żyć na własnych zasadach. Studia w wielkim mieście, wynajem mieszkania, pierwsza praca. Zmiany są ogromne, to jak skok na głęboką wodę. Młodzi mają jednak na kogo liczyć, rodzice chętnie pomagają czego wyrazem są słoiki pełne domowego jedzenia ;)

Józia to dziewczyna z Podlasia, zaczyna pracę w magazynie "Przemiany" jako korektorka. Zupełnie z niej niepozorna dziewczyna i właśnie tym przyciąga uwagę naczelnej. Dostaje zlecenie na wywiad ze znanym cochem. Pan Jacek obiera sobie Dżozi za cel, dziewczyna będzie jego eksperymentem, jak z szarej myszki zmienić się w pewną siebie dziewczynę za którą obejrzy się niejeden mężczyzna. Na szczęście Józia nie zdążyła zaangażować się w tę relację, bo coś znacznie bardziej prawdziwego czekało na nią za rogiem. 

Julka przyjechała do Warszawy spod Krakowa. Uciekała przed ojcem, goni swoje marzenia. Jest pełna ekspresji w tym co robi, ma gorącą głowę co nie koniecznie wychodzi jej na dobre. Zakręcona na punkcie zdrowego odżywiania uwielbia dawać rady w tym temacie. Zaprzyjaźniła się z Józią i dość szybko ląduje u niej na kanapie.

Książkę określiłabym mianem przyjemnej opowiastki, ciepłej historii która rozgrzeje nas w gorszy dzień. Nie jest to komedia, ale obyczajówka pełna uroku. Bohaterki są sympatyczne, takie swojskie dziewczyny, które odnajdują się w wielkim mieście a mimo to nadal pozostają sobą. Wielkich emocji tutaj nie znajdziecie, nie ma scen które zapierałyby dech w piersi, ale jest za to na prawdę wnikliwa obserwacja rzeczywistości. Obraz Warszawy XXI wieku.

W wolnej chwili przeczytajcie, zachęcam :)

3 komentarze:

  1. Być może kiedyś znajdę czas dla tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa tych obserwacji, o których piszesz.

    OdpowiedzUsuń
  3. Idealna na wolny czas. Na pewno jest się czym zainteresować.

    OdpowiedzUsuń