niedziela, 22 maja 2022

Koniec się pani nie udał

 TYTUŁ: Koniec się pani nie udał

AUTOR: Jacek Galinski

WYDAWNICTWO: WAB

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 303

Są takie bohaterki powieści które albo się kocha albo nienawidzi. One wywołują skrajne emocje i nie ma szans by przejść obok nich obojętnie. Taką bohaterką jest niezaprzeczalnie Zofia Wilkońska. Nie chciałbym tej kobiety spotkać w rzeczywistości ale książki w których gra pierwsze skrzypce są genialne. 

Nie zaczynajcie czytać tej książki jeśli nie znacie wcześniejszych tomów! To warunek konieczny by dobrze się bawić. Ja cztery poprzednie książki słuchałam w aplikacji Empik Go. Interpretacja w wykonaniu Elżbiety Kijowskiej skradła moje serce. Tym razem jednak wzięłam do ręki papier.

Zofia przekroczyła bramę dzielącą życie od śmierci. Trafiła do czyśćca i sekcji dobrych uczynków. Jest tutaj całkiem nienajgorzej, brakuje jej jednak ukochanego Henryka. A gdyby tak sprowadzić męża od razu nie czekając na naturalną śmierć? U Zofii od pomysłu do jego realizacji krótka droga! Więc i tutaj będzie się działo, staruszka nie przejmuje się żadnymi zasadami, jeśli trafi na zamknięte drzwi wychodzi oknem ale zawsze dojdzie swego. Z czyśćca prowadzą dwie drogi? Która będzie dla Zofii odpowiednia? A właściwie to gdzie będą ją chcieli?

Zofia to specyficzna postać, podobnie jak klimat stworzony w powieści. Tutaj trzeba odrzucić wszystko co wyobrażacie sobie na temat życia po śmierci. Bo takiej wizji na pewno się nie spodziewacie. Jest specyficznie i na pewno nie każdemu się to spodoba. Ja momentami miałam mieszane uczucia, ale taka specyfika gatunku że nie można poważnie o poważnych tematach.

Czarny humor, trochę polityki, komedia pomyłek i sporo dialogów. Lekka i odprężająca historia, pełna sarkazmu i ironii. Idealna wisienka na torcie całej serii. 

7 komentarzy:

 1. Ta seria chodzi za mną od dawna, ale nie zainteresowała mnie na tyle, bym po nią sięgnęła. Widzę ją dość często, więc może się ugnę i ją sprawdzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli znajdziesz wolną chwilę to polecam Ci bardzo audiobooki.

   Usuń
 2. Martyna Kwiatkowska23 maja 2022 01:54

  Ta seria zapowiada się ciekawie i będę też polecać dalej takie ciekawe pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla fanów całet tej zabawnej serii to na pewno lektura obowiązkowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że na komedię kryminalną z przyjemnością się skuszę.

  OdpowiedzUsuń