poniedziałek, 9 maja 2022

Pomóż mi kochać

TYTUŁ: Pomóż mi kochać

AUTOR: Kamila Mitek

WYDAWNICTWO: Dragon

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 331 Są takie książki które czytają się same, i chociaż chciało by się przedłużyć przyjemność czytania to się nie da. :)

Dorota jako jedyna kobieta w jednostce czuję się dyskryminowana. Nie dogaduje się ze swoim dowódcą Ryśkiem, z pozostałymi chłopakami ma świetną przyjacielską relację. Wyjazdy na akcję to nie jest przygoda, to obowiązek, wymagający skupienia. Tutaj chodzi o ludzkie życie i mienie. 

Moje dzieciństwo mocno związane było z Ochotniczą Strażą Pożarną. Mój tata przez lata był prezesem naszej jednostki, a ja członkiem młodzieżowej drużyny pożarniczej. To dlatego tak dobrze czytało mi się tę powieść, mo mogłam ją odnieść do znanych sobie sytuacji i emocji które włączają się podczas gaszenia pożaru.

Dorota to kobieta która twardo stąpa po ziemi, kocha swoją pracę i za nic by z niej nie zrezygnowała. Na szali postawiła swoje być albo nie być w związku, Norbert tego nie rozumiał i odszedł.

Dorota była czasami jak chodząca bomba zegarowa dobrze określił ją jeden z bohaterów że ma pożar w głowie i nie potrafi go ugasić. Te jej wybuchy bywały irytujące, bo czasami można było spokojnie porozmawiać. Jak ten jej charakter sprawdzi się w ekstremalnych warunkach musicie koniecznie sprawdzić. Bo obóz dla trudnej młodzieży nie byłby taki najgorszy, ale Dora musiała na niego pojechać razem z Ryśkiem. Czy dwoje nerwowych wychowawców i nastolatki to będzie dobre połączenie? Hm... Na pewno bardzo pouczające.

Czy już wspominałam że przeczytałam tę książkę błyskawicznie. Tutaj na prawdę występuje efekt samoprzewracajacych się stron :) Chociaż udało mi się przewidzieć finał wątku rodzinnego to nie odebrało mi to  przyjemności czytania. Perypetie miłosne Zochy dodawały smaczku całej historii, a podryw w wykonaniu Rudego wywoływał szczery uśmiech.

 Jeśli szukacie idealnej historii na majówkę to właśnie ją znaleźliście. Polecam :)

6 komentarzy:

 1. W odpowiednim dla siebie czasie na pewno sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. To tematyka, która mnie interesuje. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Namówiłaś mnie! Zamawiam i nie mogę się doczekać czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam okazję zapoznać się z tą powieścią w poprzednim wydaniu, miło ją wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka dla kobiet, które mają podobne problemy lub lubią takie historie. Dobrze, że Ci się podobało.

  OdpowiedzUsuń