niedziela, 1 maja 2022

Podsumowanie kwietnia


 I mamy maj w kalendarzu :) pogoda cudowna, chwilo trwaj! 

Dlatego dziś krótkie podsumowanie miesiąca który okazał się rewelacyjny pod względem jakości przeczytanych thrillerów. Dwa razy oceniłam książkę na 10 punktów.


Pani na Hruszowej wspomnienia o Marii Rodziewiczównej, pięknie wydana książka, elegancka jak sama autorka poczytnych powieści początku XX wieku.

Pozorantka powieść psychologiczno-obyczajowa o tym jak daleko posunie się człowiek by odnieść sukces.

Mój kochany mąż Kim ukrywa przed rodziną niejeden sekret, wszystko wychodzi na jaw gdy włamywacz przykłada pistolet do głowy jego żony. Emocje sięgają zenitu!

Słoiczki początki życia w stolicy nie należą do najłatwiejszych, bohaterki tej powieści przeżyją niejedną przygodę.

Ukochane dziecko emocje i napięcie od pierwszej do ostatniej strony. Genialne poprowadzenie fabuły.

Zemsta Agencja rozbitych serc komedia romantyczno kryminalna, jest lekko i przyjemnie.

Zamknij wszystkie drzwi praca marzeń która okaże się największym koszmarem? Takie rzeczy tylko na Manhattanie! Świetnie rozpisana intryga.

Mortalista takich bohaterów jeszcze nie spotkaliście! Do tego nieco zagmatwana zagadka kryminalna jako dobry początek serii.

Pierwszy dzień wiosny ośmioletnia dziewczynka mordercą? Nie możecie pominąć tej książki! Co tutaj się zadziało... Ta lektura nie zostawia na czytelniku suchej nitki a emocje dosłownie buzują.

Kimkolwiek jesteś kryminał na miarę XXI wieku, komputery, inwigilacja w sieci, polityczne rozgrywki. Sporo wiedzy ale i pytań o bezpieczeństwo w Internecie.

Jak widzicie było świetnie. Czytanie thrillerów działa na mnie bardzo odprężająco 🙈 im bardziej mroczne książki tym lepiej. Maj zapowiada się jednak nieco spokojniej, na stosiku czekają już powieści obyczajowe :) 


Dorota jest zawodową strażaczką. Kocha tę pracę, jednak czuje się dyskryminowana przez swojego dowódcę Ryśka. Mężczyzna pomija ją przy delegowaniu odpowiedzialnych zadań i najwyraźniej nie podoba mu się konieczność współpracy z kobietą. Dorota również nie ma łatwego charakteru – jest impulsywna i wybuchowa, co prowadzi do wielu konfliktów.
Kiedy sytuacja pomiędzy Dorotą i Ryśkiem staje się coraz bardziej napięta, zostają razem wysłani na obóz dla trudnej młodzieży w charakterze opiekunów. Tam dowiadują się nowych rzeczy o sobie…
Czy dzięki temu ich relacje ulegną poprawie?
Czy za ich wzajemną niechęcią kryje się coś więcej?
I jaką tajemnicę skrywa rodzina Doroty?

Zaczytanego pięknego maja 🌸🌸🌸
3 komentarze: