wtorek, 30 maja 2017

Willow

TYTUŁ:  Willow

AUTOR:  Virginia C.  Andrews

WYDAWNICTWO:  Prószyński i S-ka

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 464


Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, macocha przypomina jej o tym przy każdej nadarzającej się okazji. Dziewczyna od małego wie, że jej matka biologiczna to pacjentka ojca z kliniki psychiatrycznej. W wieku 19 lat poznaje prawdę o ojcu, którego całe życie uznawała za adopcyjnego rodzica, a w rzeczywistości był jej prawdziwym tatą. Willow nie ma jednak okazji z nim o tym porozmawiać, bo ta wiadomość dociera do niej tuż po jego śmierci.
Dziewczyna czytając pamiętnik ojca postanawia znaleźć swoją prawdziwą matkę. Dzięki informacjom, które zdobywa ustala miejsce jej pobytu. Willow wyrusza w podróż do Palm Beach. Floryda okazuje się być pięknym miejscem, ale ludzie tam mieszkający żyją tylko zabawą i plotkami. Czy Willow zaaklimatyzuje się w takim miejscu? Czy raczej problemem będzie wniknięcie do sterylnego świata bogaczy?

Motyw poszukiwania biologicznej matki jest dość znany, tutaj jednak ciekawe jest to że matka leczyła się psychiatrycznie, a ojcem był sławny w całych Stanach psychiatra. Willow często analizuje swoje zachowania i emocje, bojąc  się że mogła coś odziedziczyć w genach po matce. Dziewczyna często działa impulsywnie, ale to tylko dodaje smaczku całej historii.

W tle poszukiwań prawdy rozgrywa się płomienny romans. Sytuacje fajnie poprowadzone, ale zakończenie nie jest jednoznaczne. Czytając nie zabraknie nam całego wachlarza emocji.


Książka jest bardzo dobrze napisana i czyta się sama. Jest to pierwsza część cyklu "Rodzina de Beers". Kolejna książka to Mroczny las, a jej premiera już w czerwcu – ja na pewno się skuszę, bo zakończenie Willow obiecuje dużo.

Jest to 43 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja 
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl maj

8 komentarzy:

 1. Poszkiwania, romans... Zapowiada się ciekawa fabuła. Chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę książkę na swojej półce, ale jeszcze nie miałam okazji jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Na pewno się skuszę. :)

  Pozdrawiam,
  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam "Kwiaty na poddaszu", więc wiem, że autorka ma niesamowite pomysły u lubi takie sagi rodzinne. Mam nadzieję, że będę miała kiedyś okazję przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo intrygująco! Nie znałam, więc dobrze, że dzięki Tobie poznałam! ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. To kolejna książka, która co rusz wpada mi w oczy i kusi, ale na razie wytrwale jej się opieram. ;)

  OdpowiedzUsuń