poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Pan Pies i panika królika

 TYTUŁ: Pan Pies i panika królika

AUTOR: Ben Fogle

WYDAWNICTWO: Wilga

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 141"Nazywam się Pan Pies, pamiętasz? A PAN to skrót od Pieskiej Akademii Nauk... tak mi się przynajmniej wydaje!"

Pan Pies to sympatyczny bohater, włóczęga który chwilowo zamieszkał w ogrodzie. Na pobliskiej łące poznaje Mamę Królicę. Niestety królica zostaje porwana a Pan Pies musi wyruszyć z misją ratunkową. Najważniejsze jest jednak to by otoczyć opieką dzieci Mamy Królicy. Pan Pies nadaje imiona trójce maluchów i zaprzyjaźnia się z Trepkiem, królikiem domowym, którego właściciele wypuścili na wolność. Pan Pies daje radę przedostać się za Wielki Nowy Płot, a tam odkrywa dlaczego ludzie odławiają króliki. 

Liczyłam na pełną humoru sympatyczną fabułę, ale książka okazała się nieco smutna. Trepek tęskniący za swoją panią, Mama Królica drżącą ze strachu o swoje maluchy, małe króliczki które czeka niebezpieczna wyprawa. Na pewno dzieci będą przejęte losem bohaterów, wstrzymają oddech, będą chciały dowiedzieć się czy będzie dobre zakończenie. 

Historię zilustrował Nikolas Ilic nadając bohaterom przyjemne rysy. Co możecie zauważyć już na okładce.

Ta opowieść porusza ważne tematy dotyczące opieki nad zwierzętami, tych hodowlanych nie można wypuszczać na wolność, bo one tam sobie nie poradzą. A te żyjące na wolności, należy zostawić w spokoju, nie należy zbliżać się do nory by matka nie porzuciła młodych. Autor przepada za królikami i chciał tą książeczką zwrócić uwagę małych czytelników na piękno przyrody której należy się szacunek. Moim zdaniem cel został osiągnięty.

Historię Pana Psa polecamy i mimo iż nie będzie zrywać boków ze śmiechu to i tak jest bardzo sympatycznie. Czytajcie z dziećmi w wieku 6+

6 komentarzy:

 1. Kolejna bardzo ciekawa pozycja dla najmłodszych i myślę, że warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcająco wygląda ta książka, a Twoja recenzja to potwierdza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieci są jeszcze za małe na taką książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki, które uczą jak szanować świat zwierząt zawsze doceniam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Propozycja do wspólnego czytania z dziećmi, wyjaśniania istoty kontaktu człowieka ze zwierzętami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już wkrótce będę miała komu czytać takie książki.

  OdpowiedzUsuń