czwartek, 2 marca 2023

Dom po drugiej stronie jeziora

 TYTUŁ: Dom po drugiej stronie jeziora 

AUTOR: Riley Sager 

WYDAWNICTWO: Mova

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 412

Czytając pierwszą książę autora musiałam zajrzeć na ostatnią stronę bo nie byłam pewna czy warto czytać dalej (Wróć przed zmrokiem). W drugiej wiedziałam, czego się spodziewać i już od pierwszego rozdziału szukałam drugiego dna (Zamknij wszystkie drzwi). W trzeciej powieści coś nie stykło (Tylko przetrwaj noc). Czwarta zapowiadała się dobrze, a nawet bardzo, a jakie wrażenia po lekturze?

Hmm... skomplikowana sprawa, bo gdybym nie znała autora i wiedziała wcześniej o wątku paranormalnym to raczej bym jej nie przeczytała. Ale! Mleko się rozlało, a ja jestem fabułą zachwycona. Do połowy to dobrze skonstruowany thriller, miałam swoje podejrzenia ale dwa razy moje teorie zostały obrócone w proch. I bardzo dobrze, bo uwielbiam taką intelektualna gimnastykę gdzie trzeba połączyć elementy zagadki. 

Przyszła pora i na wątek paranormalny, ale nauczona doświadczeniem (patrz pierwsza książka) czytałam swobodnie dalej. A autor dał prztryczka w nos czytelnikom (mnie na pewno) i pokazał, że jego wyobraźnia nie ma granic. I w sumie wyszło to całkiem ciekawie :) 

Otwierając drzwi do tajemnic i obsesji, nie wiesz, co znajdziesz po drugiej stronie... 

Casey została wysłana do domu nad jeziorem by wytrzeźwieć. Nie może przepracować żałoby po mężu więc pije. Czas spędza głównie na werandzie, ze swojego domu ma świetny widok na dom sąsiadów. Podglądając ich przez lornetkę zauważa że małżeństwo nie jest takie idealne na jakie pozuje. Kilka dni później Katherine znika. Policja nie chce uwierzyć Casey która uważa że za jej zniknięciem stoi Tom. 

7 komentarzy:

 1. Takie książki idealnie wpisują się w moje gusta czytelnicze i na pewno przeczytam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chciałbym najpierwszą przeczytać „Zamknij wszystkie drzwi".
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uwielbiam takiego typu książki. Mam ją już na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro to takie świetne wydanie, to chętnie będę polecać je dalej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytam! bo nie straszne mi wątki paranormalne

  OdpowiedzUsuń