czwartek, 7 grudnia 2017

Współpraca z wydawnictwem EdipresseOd niedawna mam przyjemność współpracować z wydawnictwem Edipresse. Ostatnio dosłownie zostałam zasypana kilkoma książkami, więc nim uda mi sie je przeczytać postanowiłam zrobić post informacyjny ;)


Ta książka jest poradnikiem, który pomoże Ci stać się damą. Bycie nią wcale nie oznacza, że musisz działać zawsze na chłodno, być niedostępna i ubrana w stroje jak z innej epoki. Współczesna dama to elegancka, dobrze wychowana, modna osoba, z poczuciem humoru, otwarta na innych ludzi, których jest ciekawa i którzy ją inspirują. Ucz się od najlepszych i uwierz w siebie, a wszystko stanie się możliwe.

Kate Middleton była zwykłą dziewczyną jak miliony innych. Nie pochodzi z arystokracji, nie wychowała się w pałacu. Jednak to ona wyszła za mąż za brytyjskiego następcę tronu. Udało jej się to dzięki temu, że jest bystra, urocza i pracowita. Te cechy okazały się dla księcia Williama ważniejsze niż arystokratyczne korzenie. Klasa i szyk nie są zarezerwowane wyłącznie dla spadkobierczyń fortun. Każda z nas może być damą, o ile tylko chce.


Jak znaleźć nianię idealną? Jakie pytania zadać kandydatce by mieć pewność, że będzie jej można ze spokojem powierzyć dziecko i klucz do domu? I wreszcie jak zostać cudowną nianią, taką, o której marzy każdy rodzic?
Odpowiedzi na te i i wiele więcej pytań zna Joanna Jakubiak, właścicielka agencji opiekunek, niania z wieloletnim doświadczeniem. Z humorem i werwą rozprawia się z najczęstszymi problemami na linii opiekunka-dziecko-rodzic. Z jej pomocą już tysiąc rodzin znalazło opiekunkę "szytą na miarę" - w tym wiele gwiazd. Joanna przekonuje jednak, że dobra niania to nie luksus dla wybranych,tylko wybór, którego może dokonać każda szukająca opiekunki dla dziecka mama. ZAUFANA NIANIA to poradnik dla rodziców i niań. Tym przydatniejszy, że już 11 województw wprowadziło program dofinansowania opiekunek rodzinom, które decydują się nie oddawać swoich maluchów do żłobków i przedszkoli.


W najdalszym zakątku Paragwaju jest wioska, do której nie prowadzi żadna droga. Można tam tylko dopłynąć towarową łodzią, która raz w tygodniu wypływa z portu w odległym o trzy dni drogi mieście Concepción. To był mój cel. Dostać się do najdalej na północ wysuniętej ludzkiej osady położonej na bagnach tuż przy granicy z Brazylią i Boliwią. 

Samotna wyprawa przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej. Pełna przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate. Największe wodospady świata Iguaçu i nowe zakończenie „Martina Edena”, które napisałam nocą płynąc łodzią po rzece Paragwaj.


Anna Męczyńska to stylistka, która stworzyła niepowtarzalny styl Małgorzaty Kożuchowskiej w roli Natalii Boskiej (Rodzinka.pl) czy przebojowe stylizacje Agnieszki Dygant i Darii Widawskiej w serialu „Prawo Agaty”. Czy jej podopieczne mają idealne figury? Czasem tak, innym razem nie. Ale od tego są modowe triki telewizyjnych stylistek, żeby nawet dodająca kilogramów kamera nie zepsuła sylwetki.

W swojej książce „Figura jak z serialu” Ania radzi, co zrobić, kiedy nasze odbicie w lustrze mówi: dziewczyno, jest cię za dużo! A że sama siebie określa jako „XL”, jej książka to manifest postawnej kobiety i mocny głos przeciwko opinii, że moda zarezerwowana jest dla szczupłych gwiazd. Nie możesz zmienić wagi? Zmień garderobę! – przekonuje. I krok po kroku tłumaczy, jak to zrobić, by nie stracić fortuny, a wyglądać jak milion dolarów.


Dzięki współpracy z wydawnictwem zrecenzowałam już:

* Prawdziwa miłość. Krystyny Mirek <recenzja>
* Sezon na szczęście Romy J. Fiszer <recenzja>
* Zwierzenia Rudzika Fastfudzika Ireny Mikołajek <recenzja>
* "6" Ericki Spindler <recenzja>

Czy jakiś tytuł wzbudził wasze zainteresowanie?3 komentarze:

 1. Zanim się na którąś zdecyduję poczekam na Twoje recenzje.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To poczekamy razem, w grupie zawsze raźniej :)

   Usuń
 2. Ja sięgnęłabym po "Blondynkę w Paragwaju", bo chociaż za Pawlikowską nie przepadam,a jej rozliczne premiery wszelakiego przekroju książek zwyczajnie mnie śmieszą - lubię literaturę podróżniczą, a Paragwaj wydaje mi się bardzo ciekawym krajem.

  OdpowiedzUsuń