wtorek, 13 marca 2018

Wielka księga detektywa Pozytywki

TYTUŁ: Wielka księga detektywa Pozytywki

AUTOR: Grzegorz Kasdepke

WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia

ROK WYDANIA: 2007

LICZBA STRON: 248


Moje dziewczyny znają już detektywa Pozytywkę, za sprawą książki, którą czytałyśmy w wakacje, recenzja <tutaj>. Często razem odwiedzamy bibliotekę i ich wzrok przykuła ta wielka księga z sympatyczną postacią na okładce. Dawkowałyśmy sobie przyjemność płynącą z czytania i ta książka umiliła nie jeden zimowy wieczór.

W skład wielkiej księgi wchodzą cztery książki: "Detektyw Pozytywka", "Nowe przygody detektywa Pozytywki", "Pamiątki detektywa Pozytywki" i "Wakacje detektywa Pozytywki." 

Poznajemy dokładnie mieszkańców kamienicy, w której mieści się agencja detektywistyczna "Różowe okulary". Wspólnie z detektywem rozwiązujemy zagadki i te proste i te trochę trudniejsze, a nawet całkiem trudne, które wymagają interwencji policji. 

Opowiadania są dostosowane do wieku dzieci szkolnych, moje dziewczyny nie wszystkie potrafiły odgadnąć. Przed zajrzeniem na koniec książki gdzie podane było rozwiązanie próbowałam naprowadzić córki na prawidłową odpowiedź. Dzięki tej księdze poszerzyły trochę wiedzę o świecie. Dowiedziały się m.in czym różni się słoń afrykański od indyjskiego, jak parzy się kawę po turecku, która godzina jest w Nowym Jorku jeżeli u nas jest wcześnie rano i ile razy można złożyć zwykłą kartkę papieru.

 Ponownie za plus uznaję wielkość czcionki i ilustracje. Książka jest niebanalna, a kolorowe postacie na pewno zyskają sympatię młodych czytelników. Oprócz pana Pozytywki moje córki polubiły tez pana Mietka - dozorcę i dzieci mieszkające w kamienicy. Czarnym charakterem opowiadań jest Martwiak, który budził u nas częsty uśmiech.

Jeśli macie w swoim otoczeniu dzieci w wieku wczesno-szkolnym to koniecznie polećcie im przygody detektywa Pozytywkę. 


Jest to 23 książka przeczytana w 2018 roku:
Książka bierze udział w wyzwaniu
* Olimpiada czytelnicza 2018 u Pośredniczka książek marzec
#czytambopolskie 2018 na blogu poligon-domowy
* Dziecięce poczytania u kraina-ksiazką-zwana.pl


4 komentarze:

 1. Książeczka, dzięki której dziecko może zyskać trochę ciekawych informacji. Podoba mi się :) Moja córka pewnie byłaby nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja, ciekawie się zapowiada taka książeczka :)

  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/03/elizabeth-i-jej-ogrod-elizabeth-von.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio uwielbiam takie książki, więc chętnie sięgnę. Polecam Detektywa Gordona ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, uwielbialiśmy detektywa Pozytywkę! :-)

  OdpowiedzUsuń