piątek, 2 marca 2018

Podsumowanie lutego i plany na marzec


W lutym prawie udało się utrzymać poziom ze stycznia - przeczytałam 10 książek, ale zrecenzowałam 9 ;) Luty okazał się bardzo przyjemnym miesiącem, poznałam dwie przemiłe autorki kobiecych powieści. Oczywiście apetyty rośnie w miarę jedzenia, więc planuje częściej jeździć na takie spotkania. Czytelniczo to był dobry miesiąc, zróżnicowany pod względem gatunkowym. Mam nadzieję, że nikogo nie zraża to, że u mnie znajduje się taki miks, że nie skupiam się na tylko jednym, dwóch rodzajach książek.

Plany na marzec? Nie chcę w tym miesiącu za dużo planować i robić listy wg której przeczytam zaległe książki, bo ciągle wpada mi coś nowego i ta kolejność się zmienia. Przedstawię wam jednak trzy tytuły, których recenzje pojawią się w tym miesiącu.

Opisy pochodzą z portalu lubimyczytać.pl


W ostatnich latach przed wybuchem II wojny światowej Rita Feuerstahl studiowała na krakowskim uniwersytecie. Cieszyła się wolnością i snuła plany na przyszłość. Chciała zostać prawniczką. Tymczasem los zesłał jej romans i dziecko. I tajemnicę, tak wielką, że jej ujawnienie może zmienić oblicze świata, i tak potężną, że daje Ricie niezwykłą, ogromną wolę ocalenia w piekle, które zgotowali naziści. Aby przeżyć, Rita uczy się kłamstw i pilnie strzeże swoich tajemnic. Zmienia swoją tożsamość i przybiera fałszywe nazwisko. Zamieszkuje wśród Niemców, w samym sercu nazizmu. Robi wszystko, aby przetrwać. Przekracza swoje własne granice — konsekwentnie i z determinacją.

Akcja tej niezwykle intrygującej powieści toczy się w wielu miejscach Europy u progu wojny i podczas niej. To książka o kłamstwach i tajemnicach polityków, które niepostrzeżenie przenikają relacje kobiety, jej męża i jej kochanków i decydują o ich najbardziej intymnych posunięciach. Równocześnie to historia o doświadczaniu wojny, o przerażeniu, o poświęceniu, o tym, jak daleko można się posunąć, zanim nie utraci się istotnej cząstki siebie. A wszystko ma swoją cenę. Również przetrwanie.
Niniejsza książka jest pierwszą powieścią Alexandra Rosenberga, który jest nagradzanym amerykańskim filozofem, ateistą opisującym siebie jako naukowego naturalistę. Wykłada filozofię na Uniwersytecie Duke’a w Durnham, w Karolinie Północnej. Napisał wiele książek i artykułów popularyzujących takie kierunki w filozofii, jak filozofia społeczna czy filozofia ekonomiczna, a także teorie wywodzące się z biologii, zwłaszcza związane z ewolucjonizmem.

Wiecie, że lubię takie książki osadzone w konkretnym czasie historycznym, juz nie mogę się doczekać na tę lekturę :)
Dawno temu Nick Hammer był zupełnie innym facetem — wątłym, nieśmiałym, ale piekielnie zdolnym. Dzięki swojemu talentowi stworzył kreskówki o przygodach Pana Orgazma. Ten dzielny superbohater pomagał licznym kobietom w osiąganiu spełnienia, a po jakimś czasie pomógł również swojemu twórcy w osiągnięciu sławy, bogactwa i ogromnego powodzenia u płci pięknej. Kiedy go poznajemy, Nick ma doskonałe ciało, bystry umysł i bez zahamowań oddaje się swoim pasjom, z których najważniejszą jest poznawanie kobiecych ciał i doskonalenie umiejętności godnych samego Pana O.

Któregoś dnia siostra jego najlepszego przyjaciela prosi go o nietypową pomoc. Harper, śliczna iluzjonistka z burzą rudych loków, zupełnie nie radzi sobie z mężczyznami. Nick bardzo chce spełnić oczekiwania siostry swojego kumpla, jednak prędko zauważa, że myśl o Harper w ramionach innego faceta jest dość trudna do zniesienia. Postanawia sięgnąć po zakazany owoc...

Oto niebanalna i zabawna historia dwojga młodych ludzi. Przeczytaj o tym, jak wśród pragnień i tęsknot rodzą się uczucia. Soczysty erotyzm doprawiony szczyptą humoru czyni tę książkę jeszcze barwniejszą i bardziej wciągającą. Nie oderwiesz się od niej już po kilku stronach!

Książka "Pan wyposażony" przypadła mi do gustu, mam nadzieję, że kontynuacja utrzyma poziom.Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich, zaczyna właśnie nowy rozdział w życiu. Zmiana miejsca, staż w dużej firmie, pokój wynajęty w mieszkaniu przyjaciółki w niewielkiej miejscowości Głębia – wszystko to ma pomóc jej oderwać się od przeszłości. Przypadek sprawia, że nowe życie Leny zaczyna się z hukiem (i to całkiem dosłownie), kiedy z rozpędu wjeżdża swoim autem w zaparkowany samochód najbardziej tajemniczego mieszkańca miasteczka. Człowieka o opinii kogoś bardzo niebezpiecznego, a przy tym posiadacza najbardziej niezwykłych oczu, jakie Lena kiedykolwiek widziała…

"Oczy wilka" to wciągająca i zaskakująca opowieść o tym, jak trudno panować nad własnym życiem, zwłaszcza kiedy umysł obraca się przeciwko nam. I o tym, jak czyjeś spojrzenie może zmienić wszystko…

Kasia z Poligonu domowego namówiła mnie na book tour z tą książką :) - zapowiada się ciekawie. 


Zaczytanego marca :)

5 komentarzy:

 1. Ja przeczytałam 11 książek, a udało mi się zrecenzować 4 :( Muszę się w końcu spiąć i naskrobać kilka opinii. W marcu planuję przeczytać jak najwięcej książek nabytych w lutym i 3 nowości wydawnicze z tego miesiąca. Mam nadzieję, że uda mi się choć po części zrealizować plany.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczy wilka! Świetna książka

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje wyniku :) Czekam na recenzje "Dziewczyny z Krakowa"

  OdpowiedzUsuń
 4. Wrażeń nie brakowało. Życzę,żeby w marcu było podobnie. "Oczy wilka" mam w planach. Słyszałam wiele dobrego o tej książce.

  OdpowiedzUsuń