sobota, 12 czerwca 2021

Podwójny spisek

 TYTUŁ: Podwójny spisek

AUTOR: Katarzyna Gacek

WYDAWNICTWO: Znak

ROK WYDANIA: 2020

LICZBA STRON: 262Uwielbiam ten zachwyt moich córek na widok nowych książek. Te z serii Supercepcja były bardzo wyczekiwane. Tom 1 przypadł nam do gustu, a dziewczyny nie mogły się doczekać dalszego ciągu tej historii. Zaczęłyśmy czytać razem, ale Gabi uznała że czytam za wolno (niestety wolniej czyta się na głos niż sobie samemu) i doczytała sama, obecnie zaczyna już 5 tom! A my z Lidką ze spokojem dokończyłyśmy sobie 2.

Julka, Klara i Tymon domyślają się skąd mogą pochodzić ich wyjątkowe zdolności. Trafnie przypuszczają że nie tylko oni mają super zmysły. Udaje im się trafić do Janka i Zosi. Chłopiec obdarzony jest super wzrokiem, a dziewczynka na wyjątkowo czuły zmysł węchu. Cała piątka szybko się zaprzyjaźnia, a tym co cementuje rozwój tej znajomości jest wspólne rozwiązanie sprawy kryminalnej.

Tata Zosi pracuje w muzeum, ma on dla przyjaciół córki zaproszenia na wyjątkową wystawę. Dzieciaki chętnie korzystają, bo rzadko trafia się okazja by obejrzeć klejnoty koronne Imperium Brytyjskiego. Janek oglądając eksponaty zauważa że to fałszywki, a od oryginału różnią się dosłownie milimetrami. Tata Zosi zostaje głównym podejrzanym! Dzieci są przekonane o jego niewinności, dlatego wykorzystując swoje super zmysły postanawiają znaleźć prawdziwego złodzieja. Czy i tym razem dzieci wplączą się w poważniejszą aferę? Hm... do tego też mają super zdolności.

Żeby jeszcze bardziej zainteresować Was tą serią wspomnę jeszcze o docent Hannie Radzanowskiej która ponad 11 lat temu prowadziła eksperymenty w laboratorium. Z badaniami coś poszło nie tak, a konsekwencje wybuchu można obserwować dopiero teraz. Czy super zmysły naszych bohaterów mają z tym coś wspólnego? Pani docent będzie chciała to sprawdzić.

To na prawdę bardzo wciągająca seria! Wykorzystanie zmysłów to bardzo oryginalny wątek. Bohaterowie tej serii mogą liczyć na przyjaciół, na ich pomoc i wsparcie. Różnią się od siebie zupełnie, ale łączy ich Supercepcja. 

Narracja swobodna, czyta się wyśmienicie, w dialogi i opisy zostają wplecione rozmowy z komunikatorów a to urozmaica lekturę. Język dostosowany do wieku czytelników, dzieci bez problemu odnajdą się w fabułę. Akcja toczy się szybko, a zwroty akcji (czyli odkrycia dzięki super zmysłom) tylko napędzają tempo czytania.

Gabi ( 11 lat) - uwielbiam tę serię, polubiłam wszystkich bohaterów, chociaż widzę że Tymon chciałby rządzić. Dziewczyny są najlepsze, podobają mi się ich zdolności, sama chciałabym mieć wyjątkowy słuch - bardzo przydatna umiejętność, a nauszniki by mi nie przeszkadzały. Oprócz zagadki z koroną, jest też zagadka pochodzenia Supercepcji, dobrze że nie muszę czekać na kolejny tom!

Lidka (9 lat) - wszystkie umiejętności są fajne, nie umiem wybrać która podoba mi się najbardziej. Historia jest wciągająca, chociaż najlepiej mi się słuchało tom 1, z czytaniem idzie trochę wolniej. Na okładce jest obrazek Sznurówki, małego węża Julki zwierzątko pomogło w zdobyciu adresu Janka i Zosi - to była super akcja.

3 komentarze:

  1. Cała ta seria jest świetna. Mam nadzieję, że moja Kalinka będzi ją czytała w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń
  2. To faktycznie wydaje się mega wciągająca seria dla dzieciaków. :)

    OdpowiedzUsuń