poniedziałek, 21 czerwca 2021

Boot na ratunek Rdzawemu

 TYTUŁ: Boot na ratunek Rdzawemu

AUTOR: Shane Hegarty

WYDAWNICTWO: Wilga

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 231Boota poznałyśmy pod koniec zeszłego roku <klik> . Historia o poszukiwaniu samego siebie w wersji dla dzieci bardzo przypadła nam do gustu. Druga część okazała się równie przyjemna i ważna.

Boot jest szczęśliwy, mieszka razem z innymi robotami, które tak jak on potrafią samodzielnie myśleć i czuć. Od czasu do czasu odwiedza go była właścicielka Beti. Roboty świetnie razem się bawią, chociaż czasami pomysły Nocka przynoszą nieoczekiwane skutki. Podczas jazdy na karuzeli Gerry'emu odpada nos. Przyjaciele ruszają do Laboratorium Testów z niebezpieczną misją zdobycia brakującej części.

Miejsce jest mało przyjemne dla robotów, muszą one wykonywać pracę zleconą przez człowieka, nie mogą wykazać się żadną inwencją. W jednym z pokoi testowych Boot spotyka robota który jest podobny do niego. Oczywiście nie wizualnie, ale ma w sobie to coś co wyróżnia go spośród bezmyślnych maszyn. Boot postanawia pomóc Rdzawemu wydostać się z tego miejsca i pokazać że bycie innym nie znaczy gorszym.

Ta historia pełna jest przygód, niebezpiecznych sytuacji w których pomóc mogą pomóc tylko przyjaciele. Są też momenty chwytające za serce i one pokazują że warto walczyć do końca.

Książka nas nie zawiodła, utrzymany został poziom 1 części. Takie lektury lubię polecać, przyjemne, z dobrym morałem, a przede wszystkim ciekawe.

Gabi i Lidka uznały zgodnie że przygody robotów bardzo im się podobały. Już chciałyby się przenieść do przyszłości, gdzie po mieście spacerować mogą razem i ludzie i roboty.

Dziewczyny lubią czytać o przyjaźni, bo czasami sytuację z którymi się mierzą mogą je przerastać, a takie historie dają nadzieję że przyjaciele mają moc i warto mieć swoją dobrą paczkę.

Polecamy

5 komentarzy:

 1. Wartościowa lektura z pięknym przesłaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że książka warta polecenia rodzicom dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie że książeczka promuje dobre wartości i uczy. Jestak taka personifikacja robotów... no ale kto wie co będzie za jakiś czas:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takich książeczek dla dzieciaków chętnie poszukujemy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresowałas mnie ta książka. Mam swoją listę, na której wypisuje książki do kupienia i Boot z pewnością znajdzie swoje miejsce na tej liście.

  OdpowiedzUsuń