czwartek, 24 czerwca 2021

Relaksujące bazgroły

 Rysowanie krok po kroku - relaksujące bazgroły.

100 zadań i zabaw dla każdego.

WYDAWNICTWO: Wilga

Tak samo jak czytać lubimy też rysować. Odkąd dziewczynki dorosły do kredek to sporo razem kolorowałyśmy i rysowałyśmy. Na początku to były kółka, bo Gabi dość szybko nauczyła się mówić "kółko" i ja z tych kółek rysowałam bałwanki, misie, kwiatki, słoneczka, a jak mąż zasiadał z dziewczynkami do rysowania to kartka pełna była kółek, dużych, małych, kolorowych, ale po prostu tylko kółek. I jedne i drugie prace się Gabi podobały, bo to był nasz wspólny czas, nasza codzienna zabawa. Rysujemy dalej, coraz to wymyślniejsze arcydzieła, ale lubimy też sięgać po gotowce. W "Relaksujących bazgrołach" znajdziecie ponad 70 stron inspirujących zadań jak krok po kroku narysować m.in. mandalę, piórko, żółwia. Ta książka jest uniwersalna i dla chłopca i dla dziewczynki. Myślę że z książką poradzą sobie już 5 latki, bo to świetny trening ćwiczenia rączki rysowania po śladzie, a później odwzorowania motywu. Czy jest górna granica wieku? Zdecydowanie nie, bo ja sama chętnie sięgnęłam po ołówek i kredki. Rozłożyłyśmy się na kocyku, w cieniu i rysowałyśmy wspólnie. 

"Zadania i zabawy" polecam dla dzieci w wieku 5-8 lat, proste labirynty, szukanie różnic, łączenie w pary, liczenie elementów. Takie książki bardzo pomagają w rozwoju, bo to nauka przez zabawę. Wystarczy chwila skupienia by rozwinąć swoje umiejętności. 

Gdy dziecko narzeka na nudę, bo za gorąco, bo pada podsuńcie mu tę książkę! Duże strony, przyjemna grafika, zadania skonstruowane w ciekawy sposób na pewno uprzyjemnią czas. Ten zbiór zadań rozwija różnorodne umiejętności i można je również rozwiązywać razem z przyjaciółmi. 

Polecam!


5 komentarzy:

 1. Jaka fajna książeczka. Będę o niej pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 2. moje nawet jak się bawią to się nudzą ;-) także propozycja w sam raz dla nas :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieciaki uwielbiały tego typu książeczki, chętnie po nie sięgały, potrafiły sporo czasu przy nich spędzić. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama z chęcią bym się skusiła na takie zadania, a na razie kupię je jako prezent.

  OdpowiedzUsuń