wtorek, 3 stycznia 2017

52 kolory życia

TYTUŁ: 52 kolory życia TOM I i II

AUTOR: Magdalena Kozioł

WYDAWNICTWO: Pociąg do natury

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: Tom I - 97, Tom II 111


Te niewielkie objętościowo książeczki to spełnienie marzeń autorki. I to widać! Już same okładki emanują pozytywną energią, a treść jest wypełniona po brzegi emocjami i kolorami. Widać że pisanie sprawia autorce przyjemność, piękny język, poetyckie opisy kolorów w połączaniu z uczuciami które determinują i ciekawa historia. Książki czyta się bardzo szybko z wielką przyjemnością (oczywiście żałuję że nie miałam od razu pod ręką kolejnych części)

Główną bohaterką jest Sally, spełniona młoda kobieta, która zarządza własną firmą. Jej chłopak Tomek w 3 rocznicę znajomości oświadcza się. Wszystko układa się bardzo dobrze do czasu aż Sally zostaje wplątana w kryminalną aferę. Podczas pobytu nad morzem poznaje Jacka. Od tego czasu robi się coraz ciekawiej. Opisy przeżyć wewnętrznych i monologów które sama ze sobą prowadzi Sally są na prawdę życiowe. Czasami los stawia nas w niezręcznej sytuacji ale od nas zależy czy zwycięży rozsądek czy uczucie.

Każdy tydzień upływa pod znakiem innego koloru np. biały, fioletowy, burgund, czekoladowy czy bursztynowy. Każdy kolor z czym innym się kojarzy. Autorka doskonale zastosowała paletę barw i dostosowała ją do wydarzeń które przytrafiły się bohaterom.

Akcja zmierza w kierunku którego się nie spodziewałam, ale ciekawa jestem co będzie dalej.

Książkę przeczytałam dzięki udziałowi w book tour, który zorganizowała Kasia z poligonu domowego

Zapraszam was również do sklepu, który prowadzi autorka http://pociagdonatury.com/
Jest to 1 książka którą przeczytałam w 2017r.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
*#czytambopolskie na poligonie domowym
*ma w tytule KOLOR, wyzwanie u wiedzmowa głowologia
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl

4 komentarze:

 1. Cześć! Serdecznie Cię zapraszam do wzięcia udziału w Book Tourze organizowanym na moim blogu i przeczytaj świetną książkę Cecelii Ahern "Podarunek". Zapisy jeszcze do północy :)
  http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2016/12/book-tour-cecelia-ahern-podarunek.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak. Mam podobne odczucie do Twoich po przeczytaniu obu tomów "52 kolorów życia". Chodź na początku drażniły mnie trochę te długie opisy krajobrazów itp. No ale w końcu zaczęła mnie na prawdę interesować historia Sally ;) No i teraz czuje niedosyt bo nie mam kolejnych tomów i tkwię w martwym punkcie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem... jakoś nie jestem przekonana...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń