niedziela, 29 stycznia 2017

Pacjentka z Sali nr 7

TYTUŁ: Pacjentka z Sali nr 7

AUTOR: Baptiste Beaulieu

WYDAWNICTWO: AMBER

ROK WYDANIA: 2014

LICZBA STRON:  302


Opis z okładki:
Baptiste Beaulieu to 27- letni lekarz szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zaczął pisać swój blog w październiku 2012 roku. Miał jeden cel” pojednać leczonych i leczących , opowiadając z poczuciem humoru i wrażliwością niewyobrażalną rzeczywistość szpitalną. W ciągu 3 miesięcy bloga odwiedziło pół miliona internautów i przyznało mu nagrodę dla najlepszego bloga.

*
Młody stażysta mimo nawału obowiązków codziennie zagląda do sali nr 7, leży tam kobieta którą nazywa Ognistym Ptakiem. Kobieta choruje na raka, a Baptiste chce dotrzymać jej towarzystwa. Wierzy że gdy zainteresuje ją swoimi opowieściami zdoła przedłużyć jej życie chociaż minimalnie. Personel szpitala jest zdumiony działaniem młodego lekarza ale każdy od siebie dokłada małą cegiełkę. Książka to zbiór anegdot i opowieści szpitalnych, każdemu zdarzają się jakieś historie, a Baptiste spisuje je by później opowiedzieć  pacjentce. Historyjki te czasami są zabawne, niekiedy przerażające ale na pewno bardzo życiowe.

Nie dziwie się że blog odniósł taki sukces że postanowiono wydać go w kształcie książki. Każdy z nas był kiedyś w szpitalu i każdy mógłby na jego temat wiele powiedzieć, zapewne więcej złego niż  dobrego. Raczej rzadko zastanawiamy się nad tym jak to jest od drugiej strony, nasz obraz idealnego szpitala wykreowały seriale, które bardzo odbiegają od rzeczywistości. Dlatego polecam wam książkę przy czytaniu której otworzycie szerzej oczy i zmienicie sposób patrzenia; nie tylko na lekarzy ale też na swoje życie.


- Życie to dar. Łatwo o tym zapomnieć. Czujesz ciepło na twarzy? Czujesz, jak promienie prześlizgują ci się przez palce? Czujesz, więc żyjesz. Nie zapominaj o tym. „Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje.”

Jest to 8 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl
* przeczytam książkę która ma w tytule(LICZBĘ), wyzwanie u wiedzmowa głowologia

3 komentarze:

  1. Nie słyszałam nigdy wcześniej o tej książce, ale skoro ją polecasz, to na pewno będę miała ją na uwadze, tym bardziej, że jej temat nawet mnie zaintrygował :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpisuję na listę książek do przeczytania ��

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękny cytat. Też mam kilka książek przed sobą tematycznie zbliżonych. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń